REKLAMA

Tomasz Połuch komendantem głównym Żandarmerii Wojskowej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 marca 2016 11:16
Tomasz Połuch komendantem głównym Żandarmerii Wojskowej Gratulując nominacji, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podkreślił, jak ważna jest rola i jak duża odpowiedzialność spoczywa na osobie wyznaczonej do pełnienia tej funkcji (fot. mon.gov.pl)

W środę (9 marca) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył pułkownikowi Tomaszowi Połuchowi decyzję o wyznaczeniu go na stanowisko komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej.

Gratulując nominacji, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podkreślił, jak ważna jest rola i jak duża odpowiedzialność spoczywa na osobie wyznaczonej do pełnienia tej funkcji.  

- Wszyscy zastanawialiśmy się, kto powinien pełnić tę szczególnie istotną i szczególnie potrzebną w polskiej armii funkcję.  Żandarmeria Wojskowa w takiej sytuacji, w jakiej znajduje się polska armia, wtedy, kiedy przed szczytem NATO podejmujemy  szczególnie ważne działania, wtedy,  kiedy zmiany związane z modernizacją  armii mogą być wykorzystane w najróżnorodniejszy sposób, odgrywa rolę szczególnie istotną i wymaga doświadczonego, skutecznego i uczciwego kierowania – powiedział minister Macierewicz. 

Szef MON zaznaczył, że właśnie osoba płk. T. Połucha gwarantuje sprawne i skuteczne działania Żandarmerii Wojskowej.  – Pan pułkownik Połuch przez lata swojej służby udowodnił, że pod jego kierownictwem  Żandarmeria Wojskowa będzie dalej wykonywała swoje zadania wzorowo – dodał minister Macierewicz.

Płk Tomasz Połuch w 1996 roku ukończył studia na Wydziale Wojsk Zmechanizowanych w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu na kierunku: dowodzenie wojskami. W 2004 roku w Akademii Obrony Narodowej uzyskał stopień magistra zarządzania i dowodzenia, a w 2007 roku ukończył podyplomowe studia z zakresu przywództwa i negocjacji. Pierwsze stanowisko służbowe objął w 14 Brygadzie Zmechanizowanej. Od 2001 roku służył w 16 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej.

Po ukończeniu kursu dla absolwentów AON, 30 czerwca 2004 roku rozpoczął służbę w Żandarmerii Wojskowej, gdzie zajmował kolejne stanowiska służbowe: w komendzie głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Od 2014 roku dowodził Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

24 grudnia 2015 roku minister obrony narodowej powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta głównego ŻW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomek 2016-03-10 11:44:50
    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. Kaliszewskiego. ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIAREWICZ niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA