REKLAMA

Tomasz Robaczyński nowym wiceministrem finansów

  • Autor: PAP/AT
  • 07 marca 2018 09:55
Tomasz Robaczyński nowym wiceministrem finansów Siedziba Ministerstwa Finansów (fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

Tomasz Robaczyński został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie finansów i będzie odpowiadał za pion budżetowy. Wcześniej stanowisko to piastowała obecna minister finansów, Teresa Czerwińska.

Robaczyński urodził się 1 grudnia 1974 r. w Łodzi. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (UW, Katedra Prawa Finansowego, 1998 r.). Uzyskał również absolutorium w Instytucie Historii Sztuki UW (1998 r.) oraz odbył kurs w Szkole Prawa Angielskiego i Europejskiego (UW/University of Cambridge, 1996-1998).

Od 1999 r. związany z Ministerstwem Finansów. Do 2004 r. pracował w Biurze ds. Dyscypliny Finansów Publicznych, następnie w Departamencie Instytucji Płatniczej, którym kierował od 2007 r.

Wiceministrowi podlegać będzie Departament Budżetu Państwa, Departament Finansów Samorządu Terytorialnego, Departament Finansowania Sfery Gospodarczej, Departament Finansowania Sfery Budżetowej oraz Departament Instytucji Płatniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2018-03-07 12:25:56
    Słuszne posunięcie z tym mianowaniem nowego wiceministra. Przed zapowiedzianymi redukcjami w rządzie i okolicach takich nominacji powinno być jak najwięcej, aby było kogo redukować, a redukcje nie zaszkodziły stabilizacji władzyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA