REKLAMA

Tomasz Siemoniak: Będziemy twardo stali przy Stanisławie Gawłowskim

  • Autor: aw/PAP
  • 02 stycznia 2018 10:04
Tomasz Siemoniak: Będziemy twardo stali przy Stanisławie Gawłowskim Tomasz Siemoniak (fot. Facebook/Tomasz Siemoniak)

Członkowie PO będą popierali posła Stanisława Gawłowskiego, który jest podejrzewany o popełnienie pięciu przestępstw - zapowiedział wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Na pytanie dziennikarza w Radiu Zet , czy "Gawłowski powinien zostać", Tomasz Siemoniak odpowiedział: "Sądzę, że tak". "Dopóki nie pojawią się nowe fakty w sprawie, będziemy twardo przy Gawłowskim stali" - dodał.

Zdaniem wiceszefa PO, prokuratura i CBA to obecnie "instytucje polityczne, które najpierw zaprzyjaźnionym mediom przekazują pewne informacje, a potem samym zainteresowanym". "Stąd się bierze nasz ogromny dystans do działań obecnych organów państwa i przekonanie, że sprawa ma charakter polityczny" - dodał.

W grudniu funkcjonariusze CBA weszli do domu posła PO Stanisława Gawłowskiego w Koszalinie. Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. "Gazeta Polska Codziennie" ujawniła, że były wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny i szef PO w Zachodniopomorskiem, przed aresztowaniem ostrzegł Tomasza P., szefa zorganizowanej grupy przestępczej, o prowadzonym przeciwko niemu przez szczecińską ABW śledztwie; według gazety, ujawnił przy tym informacje z klauzulą "zastrzeżone", które dostał od szefa ABW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA