REKLAMA

Tomasz Siemoniak nie przebiera w słowach: "To masakrowanie parlamentaryzmu"

  • Autor: PAP/KDS
  • 08 października 2017 09:13
Tomasz Siemoniak nie przebiera w słowach: "To masakrowanie parlamentaryzmu" Jeżeli prezes Kaczyński z Andrzejem Dudą rozmawiają o podziale władzy obok konstytucji, to jest bardzo niepokojące - komentuje Siemoniak (fot. Facebook/Tomasz Siemoniak)

Jarosław Kaczyński zastępuje dziś Sejm i Senat. Dziwię się, że w Polsce tak pracuje się nad ustawami – tak piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim ocenił wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.

- Negocjowanie przez Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą kształtu przyszłych ustaw to masakrowanie parlamentaryzmu - powiedział w sobotę (7.10) wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Wiceszef PO ocenił w TVN24 piątkowe spotkanie prezydent Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które dotyczyło zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Według Siemoniaka prezydent jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ jest pod ogromnym naciskiem prezesa jego byłej partii, żeby przyjąć określone rozwiązania. Podkreślił, że za czasów rządów PO prezydent był inaczej traktowany. - Jarosław Kaczyński zastępuje dziś Sejm i Senat. Dziwię się, że w Polsce tak pracuje się nad ustawami - dodał.

Wiceprzewodniczący PO zwrócił uwagę, że konstytucja jasno określa zasady pracy nad ustawami. - Jeżeli prezes Kaczyński z Andrzejem Dudą rozmawiają o podziale władzy obok konstytucji, to jest bardzo niepokojące. Jest to kolejny krok za daleko - ocenił.

Siemoniak, zapytany przez dziennikarza o stosunki prezydenta z Ministerstwem Obrony Narodowej ocenił, że tej relacji nie ma. W jego opinii polskie wojsko przestało normalnie działać i jest sparaliżowane.

- Jeśli Jarosław Kaczyński nie jest gotowy na dymisję ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, to będziemy taki stan rzeczy mieli dalej. Jest to fatalne dla bezpieczeństwa Polski - zaznaczył Siemoniak.

W piątek po południu doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Była to już trzecia rozmowa obu polityków na temat reformy sądownictwa, w tym prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. W lipcu Duda zawetował dwie ustawy w tej sprawie - autorstwa rządu i PiS.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski ocenił, że piątkowe spotkanie prezydenta Dudy z prezesem PiS przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie, niewykraczających poza pole zakreślone w projektach ustaw przesłanych do Sejmu przez prezydenta.

Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że piątkowa rozmowa "dobrze wróży przyszłości reformy wymiaru sprawiedliwości".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Do Siemoniaka 2017-10-09 09:18:56
    Pomija Siemoniaka i innych szmondaków totalnych zagraniczników, i ulicznice. Jakiż z was, Siemoniak, parlament. Daj spokoja.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA