REKLAMA

Tony Housh ponownie prezesem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 08 grudnia 2016 09:19
Tony Housh ponownie prezesem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce Tony Housh (fot.wnp.pl)

Tony Housh będzie dalej pełnił funkcję prezesa zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham) w dwuletniej kadencji 2017-18.

Taką decyzję podjęli członkowie walnego zgromadzenia izby.

- Mijający 2016 rok był kolejny bardzo ważny rok dla AmCham, bogaty w wydarzenia polityczne i ekonomiczne, także dla nas - powiedział Tony Housh, prezentując roczny raport z działalności izby. - Do naszego grona dołączyli kolejni członkowie, zrealizowaliśmy wspólnie wiele projektów – cyklicznych i specjalnych.

Podczas spotkania gość specjalny, Paweł Szrot, sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odczytał list skierowany przez Beatę Szydło do członków AmCham

Walne zgromadzenie oprócz prezesa wybrało też dziesięciu członków zarządu.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland - AmCham) jest obecna w Polsce od 1990 roku.

Jej celem działania jest „aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego”.

Wśród członków AmCham jest obecnie ponad 320 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 20 mld dolarów i które stworzyły ponad 180 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA