REKLAMA

Troje posłów Nowoczesnej zakończyło okres zawieszenia członkostwa w klubie

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2018 21:11
Troje posłów Nowoczesnej zakończyło okres zawieszenia członkostwa w klubie Poseł Joanna Scheuring-Wielgus (fot.:twitter.com/nowoczesna)

Posłowie Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zakończyli okres zawieszenia członkostwa w klubie Nowoczesnej - poinformowano na Twitterze partii. Decyzję o zawieszeniu posłowie podjęli w styczniu po odrzuceniu projektu "Ratujmy Kobiety 2017".

"Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zakończyli okres zawieszenia w klubie poselskim Nowoczesnej. "Działamy wspólnie dalej!" - napisano na Twitterze Nowoczesnej. Jak podano, decyzję o wznowieniu członkostwa posłowie podjęli po rozmowach w klubie.

Klub Nowoczesnej zebrał się w środę w południe. Jednym z omawianych na nim tematów była sytuacja w partii po sejmowym głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne.

W pierwszej połowie stycznia Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał m.in. liberalizację obowiązujących obecnie przepisów aborcyjnych. By projekt trafił do dalszych prac w sejmowej komisji zabrakło 9 głosów. W głosowaniu w tej sprawie nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej.

Troje posłów: Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski zawiesiło wówczas swoje członkostwo w klubie Nowoczesnej. Powodem była postawa grupy posłów tego klubu podczas głosowania.

Niegłosujący zostali ukarani przez klub Nowoczesnej naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł. Z kolei jeden z niebiorących udziału w głosowaniu posłów - Adam Cyrański odszedł z Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA