REKLAMA

Trybunał Konstytucyjny: Rzepliński odwołał Zaradkiewicza

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 10:31
Trybunał Konstytucyjny: Rzepliński odwołał Zaradkiewicza Kamil Zaradkiewicz utracił zaufanie kierownictwa Trybunału Konstytucyjnego. (fot.:youtube.com)

• Kamil Zaradkiewicz, dotychczasowy dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego został przesunięty w strukturze organizacyjnej TK.
• Zapowiedział odwołanie się od dotyczącej go decyzji.

W poniedziałek (28 czerwca) Kamil Zaradkiewicz, dotychczasowy dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego otrzymał wypowiedzenie. Nie znaczy to jednak, że przestał pracować w TK. Jego umowę o pracę rozwiązano, a Zaradkiewicza przeniesiono na inne stanowisko, co wiąże się z podpisaniem nowej umowy.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że Zaradkiewicz ma być asystentem jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Niestety nie udało się ustalić komu ze składu orzekającego będzie pomagał.

Czytaj: Podkomisja przyjęła nowe przepisy o TK

Zaradkiewicz zapowiedział odwołanie. TK uzasadnia, że jego kierownictwo, czyli przewodniczący składu orzekającego Andrzej Rzepliński stracił zaufanie do podwładnego.

Zaradkiewicz podziękował za słowa wsparcia na Twitterze, źródło: twitter.com/zaradkiewicz

Tłem sprawy są wypowiedzi Zaradkiewicza, który wielokrotnie wypowiadał się w mediach i wygłaszał osądy niezgodne z interpretacją kryzysu konstytucyjnego przez Trybunał. Zaradkiewicz popadł tymi wypowiedziami w konflikt z kierownictwem instytucji. Otrzymał nawet zakaz wypowiadania się publicznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA