REKLAMA

Trybunał Stanu dla minister Zalewskiej?

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: PortalSamorzadowy.pl
 • 30 czerwca 2017 14:38
 Trybunał Stanu dla minister Zalewskiej? Anna Zalewska (fot.men.gov.pl)

Jeśli chodzi o Trybunał Stanu, to myślę, że w perspektywie czasu czeka on nie tylko minister Zalewską, ale też innych polityków PiS - tak w rozmowie z Portalem Samorządowym mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za oświatę.

Tomasz Trela skomentował w ten sposób wypowiedź prof. Mirosława Handkego (ministra edukacji w rządzie Jerzego Buzka), który w jednym z wywiadów stwierdził, że Anna Zalewska powinna stanąć przed Trybunałem Stanu.

- Dla systemu edukacji byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby po swoim występie w Toruniu (czerwiec 2016 – przyp. red) pani minister została zdymisjonowana. Dzisiaj oczywiście odpowiedzialnością polityczną jest Trybunał Stanu. Może kiedyś tak się zdarzy, że zajmie się działaniami minister Zalewskiej - powiedział wiceprezydent Łodzi. 

Jego zdaniem Trybunał Stanu czeka nie tylko minister Zalewską, ale także Zbigniewa Ziobrę, Mariusza Błaszczaka, Beatę Szydło oraz Andrzeja Dudę.  

Pytany o koszty wprowadzenia reformy oświaty w Łodzi powiedział, że tylko w najbliższych miesiącach miasto wyda pięć milionów złotych.

- Gro pieniędzy (ponad 4 mln – przyp. red), pójdzie na doposażenie sal dydaktycznych w szkołach podstawowych. Ponad pół miliona złotych przeznaczymy na odprawy dla nauczycieli, którzy tracą pracę - mówił.

- Cały koszt reformy będziemy znali dopiero po trzech latach, gdy gimnazja w pełni przestaną istnieć. W moim przekonaniu dopiero w 2019 roku koszt reformy będzie naprawdę wysoki. Najwięcej pieniędzy wydamy na odprawy dla zwalnianych nauczycieli. Dla nich miejsc w szkołach podstawowych i liceach zabraknie - dodał. 

Jak powiedział Portalowi Samorządowemu reformę edukacji ocenia jako "bubel prawny". -  Pewnie teraz rząd za potencjalne wpadki będzie chciał obarczyć odpowiedzialnością samorządy. Bez skrupułów stwierdzi, że to samorządy nie poradziły sobie z „dobrą zmianą”. Za szybko, niepotrzebnie bez konsultacji – tak mogę podsumować samą reformę, jak i pracę nad nią - powiedział.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • stary polak 2017-07-01 11:54:35
  Jakie prawo mają mówić ci aferzyści o trybunale stanu. Już dawno cała platforma powinna gnić w kryminale. Rekord świata w hipokryzji dla tych pseudo polaków
 • szurybach 2017-06-30 20:42:50
  Do kaszub: Ten sam artykuł o identycznej treści i grafice, czytałem dzisiaj w portalusamorządowym.pl Napisałem do niego dość obszerny komentarz ale ten portal go usunął. Nie będę więc powtarzać go jeszcze raz w całości. Lepiej by pan Trela, stawiał przed Trybunał Stanu, swoich kolesiów z Platformy Obywatelskiej, którzy przez całe lata swoich "rządów", wprowadzali po cichu w biały dzień i w "białych rękawiczkach" Polskę i Polaków w kolejne ślepe uliczki i sprzedawali, za psi grosz, bezcenny Majątek Narodowy wrogiemu Polsce kapitałowi zachodniemu.
 • kaszub 2017-06-30 15:45:19
  ciekawe dlaczego Trybunał nie dosięgnął tych, którzy reformę gimnazjalną wdrażali? Wtedy to, szef ZNP był przeciwny, dziś stoi murem za gimnazjami? Fajnie mieć tak skrajne stanowisko w jednej sprawie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA