REKLAMA

Trybunał Stanu dla Tuska? Sadurska: Najpierw prawda o Smoleńsku, potem zastanowimy się co dalej

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 12 kwietnia 2016 09:11
Trybunał Stanu dla Tuska? Sadurska: Najpierw prawda o Smoleńsku, potem zastanowimy się co dalej Małgorzata Sadurska na antenie RMF FM była pytana o niedzielne przemówienie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Jak powiedziała, różnica w przemówieniach wynikała z odnoszenia się do innych zdarzeń (fot. youtube/Telewizja Republika)

Donald Tusk przed Trybunał Stanu? - Chcę dowiedzieć się tego, co wydarzyło się w Smoleńsku. Najpierw musimy poznać prawdę smoleńską, a dopiero potem zastanawiać się nad kolejnymi ruchami - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta.

Małgorzata Sadurska na antenie RMF FM była pytana o niedzielne (10 kwietnia) przemówienie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Jak powiedziała, różnica w przemówieniach wynikała z odnoszenia się do innych zdarzeń.

- Pan prezydent Andrzej Duda odnosił się do innych zdarzeń. Prezydent wprost nawiązywał do wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. Mówił, żebyśmy wrócili pamięcią do czasów, kiedy byliśmy wspólnotą. Prezydent apeluje byśmy się zjednoczyli. Prezes mówił o odpowiedzialności politycznej. Obaj politycy podkreślali, że przyszłość należy budować na prawdzie. Prezes także mówił, że należy wybaczać - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta.

Zapytana, czy Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, odpowiedziała: - Chcę dowiedzieć się tego, co wydarzyło się w Smoleńsku. Najpierw musimy poznać prawdę smoleńską, a dopiero potem zastanawiać się nad kolejnymi ruchami.

Dodała jednak, że rząd Donalda Tuska popełnił wiele nieprawidłowości. - Śledztwo prowadzone w sposób niewłaściwy. Rząd zgodził się, by śledztwo było prowadzone w Rosji - mówiła.

Odniosła się także do budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. - Prezydent zawsze mówił, że potrzebne jest upamiętnienie ofiar - mówiła. Zapewniła jednak, że w Kancelarii Prezydenta nie trwają na razie żadne prace nad budową monumentu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • sip 2016-04-12 11:59:44
  pis jest mściwą zarozumiałą szkodliwą,arogancką partią w myśl -kto nie z nami ten WRÓG- nawet tvp lansuje do bólu pis ,przekonuje na siłę do nich ,,,,, jaż czas ich zmienić
 • ojkoop 2016-04-12 11:45:58
  Dokładnie - prawda ale nie jakiejśtam podkomisji tylko komisji. A później trybunał - może się okazać ,że dla całkiem innych osób z obecnej rządzącej partii.
 • tantus 2016-04-12 09:31:01
  Tak, tak, najpierw musicie wymienić sędziów Trybunału Stanu na swoich, a dopiero później postawicie przed nim Tuska. Już ja Was znam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA