REKLAMA

Trzech ministrów podpadło prezesowi PiS?

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 04 lipca 2016 12:34
Trzech ministrów podpadło prezesowi PiS? Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział pod koniec roku zjazd, który oceni pierwsze 12 miesięcy rządów (fot. twitter/PiS)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział pod koniec roku zjazd, który oceni pierwsze 12 miesięcy rządów.
• Obecnie Kaczyński surowo zrecenzował trzech ministrów, w tym szefa resortu zdrowia.

Prezes PiS mówił w sobotę (2 lipca) o naprawie państwa, a następnie wymienił obszary, które wymagają jeszcze zmian.

- Uszczelnienie systemu podatkowego, ostateczne rozstrzygnięcie tego, by istniało kompetentne kierownictwo gospodarcze, które zawiaduje całością spraw. (…) Istotna jest również sprawa aparatu dyplomatycznego, który w tej chwili jest jeszcze w niemałej części po prostu stary. (…) Sytuacja w sferze służby zdrowia także wzbudza niepokój. Wydaje mi się, że zaawansowanie prac nad tą tak bardzo potrzebną zmianą są jeszcze zbyt małe, trzeba tutaj jeszcze wiele zdziałać - stwierdził.

Na kongresie zapowiedział, że pod koniec roku odbędzie się druga część zjazdu, która oceni pierwsze 12 miesięcy rządów. Tygodnik Polityka uważa, że zabrzmiało to jak zapowiedź rekonstrukcji, zwłaszcza że Kaczyński surowo zrecenzował trzech ministrów: finansów Pawła Szałamachę, spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego i zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Nie zostali wprawdzie wymienieni z nazwiska, ale to ich działki wskazał prezes chwilę po diagnozie, że ”idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale są też tabory”.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA