REKLAMA

Tusk apeluje o rozwiązania ws. sądownictwa, które zaakceptuje opozycja i UE

 • Autor: PAP/JS
 • 20 lipca 2017 17:01
Tusk apeluje o rozwiązania ws. sądownictwa, które zaakceptuje opozycja i UE Donald Tusk (fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk w opublikowanym oświadczeniu zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o dialog dot. reformy sądownictwa w Polsce i znalezienie rozwiązań, które będą do zaakceptowania przez Polaków, większość sejmową, opozycję, prezydenta i Unię Europejską.

Tusk napisał w oświadczeniu, że "podporządkowanie sądów partii rządzącej w taki sposób, jaki zaproponował PiS, zrujnuje i tak nadszarpniętą opinię na temat polskiej demokracji".

Jego zdaniem trzeba znaleźć rozwiązanie, które będzie do zaakceptowania "przez Polaków, przez większość sejmową i opozycję, przez Prezydenta i Unię Europejską".

Czytaj też: Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym

"Wiem, to trudne. Wymagające ustępstw, wzajemnego szacunku oraz odrobiny zaufania. Trudne, ale wciąż do zrobienia. Czasu zostało jednak bardzo niewiele. Sytuacja, także w wymiarze międzynarodowym jest naprawdę poważna. I dlatego wymaga poważnych środków i poważnych partnerów. Proszę spróbować, Panie Prezydencie" - zakończył w liście przewodniczący RE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • sara 2017-07-21 13:00:21
  Partia Tuska rządziła już w Polsce 8 lat do czego doprowadzili Polskę wszyscy wiemy .Dlaczego Unia i taki ,,człek'' jak Tusk ma mieć wpływ na dalsze Rządy w Polsce? Jeszcze trochę a będziemy musieli mieć zgodę Unii by skorzystać z toalety .Wygląda na to że przystępując do Unii staliśmy się krajem NIEWOLNICZYM .Nie ma zgody na takie traktowanie Nas Polaków.!!!
 • szoł 2017-07-21 11:28:57
  Do ANNA: Jesteś głupia jak but z lewej nogi.
 • ANNA 2017-07-20 19:18:38
  Jak wygracie wybory, to se zagłosujecie. A dlaczegóż to opozycja musi być zadowolona z decyzji partii rządzącej. Spieprzaj dziadu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA