REKLAMA

Tusk może liczyć na PO. Kidawa-Błońska: Z wielką energią zrobimy mu kampanię prezydencką

  • Autor: GP
  • 15 marca 2016 17:29
Tusk może liczyć na PO. Kidawa-Błońska: Z wielką energią zrobimy mu kampanię prezydencką Donald Tusk w czasie kampanii wyborczej w 2011 roku. (fot.:PO/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że Donald Tusk może liczyć na PO gdyby zdecydował się na powrót do krajowej polityki.
• Posłanka PO ocenia też jak w roli szefa PO może sprawdzić się Grzegorz Schetyna, który został po Tusku wybrany przewodniczącym Platformy.

Małgorzata Kidawa-Błońska zapytana w RMF FM o przyszłość Donalda Tuska w polskiej polityce odpowiedziała:

- Wszyscy doceniają Donalda Tuska, bo jego czasy w PO to był czas bardzo dobry dla Platformy. Jest sentyment. (...) Jeżeli Tusk wróci i będzie chciał kandydować na prezydenta, na pewno PO z wielką energią zrobi tę kampanię.

Była Marszałek Sejmu, obecnie posłanka opozycji zastrzega jednak wyraźnie, że główną osobą decydująca w tej kwestii jest sam Donald Tusk.

Zapytana o wybór Grzegorza Schetyny na szefa PO i jego ewentualny sukces jako przewodniczącego partii zdystansowała się.

- Nie wiem, czy (Schetyna - red.) będzie lepszy czy gorszy. Zobaczymy, jak PO sprawdzi się w wyborach.

Przeczytaj: Polacy w instytucjach UE, czy jest nas za mało w Brukseli?

Donald Tusk był przewodniczącym PO i jednym z twórców formacji, obok Andrzeja Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego. Został przewodniczącym PO w 2003 roku. Po wygranych wyborach w 2007 r. został premierem RP, przeprowadził Platformę przez kadencję rządów i doprowadził do zwycięstwa partii w wyborach w 2011 roku. Był pierwszym politykiem, któremu udało się w Polsce utrzymać władzę po roku 1989.

Od roku 2014 jest Przewodniczącym Rady Europejskiej UE. W tym też roku zaprzestał działalności w polskiej polityce krajowej. Spekuluje się, że po wygaśnięciu jego kadencji na europejskim stanowisku może być kandydatem w polskiej elekcji prezydenckiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • uczciwość 2016-03-16 08:05:27
    Kidawa - Błońska i cała sitwa PO wasz czas patologii państwa przez 8 lat skończył się dramatycznie dla przeciętnego Polaka , wasz cza minął. Dosyć upokarzania i dyskryminacji słabych Polaków , wstydu nie macie , wara od żłobu dobrobytu w wydaniu waszych prostaków , wszystko dla PO , bezprawne i bezkarne zawłaszczanie państwa przez kolesi dorobkiewiczów.
  • trzebosnica 2016-03-16 06:00:14
    Pani Bloniska;to za 4 lat czy wiemy co znami sie stanie jutrzejszy dzieni jest daleki a moje wrorzby sa takie jesli bedziecie tak nie kulturalnie sie zachowywac to spoleczenistwo was zmiecie ze scenyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA