REKLAMA

Tusk na kolejne 2,5 roku w Brukseli? Pawłowicz: Raczej Trybunał Stanu w Polsce

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 maja 2016 14:34
Tusk na kolejne 2,5 roku w Brukseli? Pawłowicz: Raczej Trybunał Stanu w Polsce Krystyna Pawłowicz zapewnia, że ma pełne zaufanie do prezesa Kaczyńskiego (fot. facebook/Krystyna Pawłowicz)

Zdaniem posłanki Krystyny Pawłowicz, dalsza obecność Donalda Tuska w Brukseli nie posłuży polskiemu interesowi stanu. "Chyba, że tam mniej zaszkodzi Polsce, niż gdyby był tu między nami. Moim skromnym zdaniem, raczej Trybunał Stanu w Polsce, niż utrzymywanie szkodzącego nadal Polsce urzędowania Tuska u boku p. Merkel na wywczasach w Brukseli" - komentuje w swoim stylu Pawłowicz.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki napisał na łamach "Rzeczpospolitej", że Donald Tusk może liczyć na poparcie PiS na kolejną kadencję w Radzie Europejskiej.

Platforma Obywatelska, atakując europosła Janusza Wojciechowskiego kandydującego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, złamała niepisaną zasadę obowiązującą w polskiej polityce: głosujemy na swoich. Ale Jarosław Kaczyński nie poświęci zasad w imię rewanżu – uważa Ryszard Czarnecki.

Poparcie dla Tuska potwierdziła też na konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek, zapowiadając, że nastąpi to tylko wówczas, gdy Tusk nie będzie "szkodził Polsce". Na taką deklarację nie zdobył się natomiast Witold Waszczykowski, który uznał, że jest za wcześnie, by deklarować poparcie rządu dla drugiej kadencji Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej. Zapewnił przy tym, że polska dyplomacja popierała i będzie popierać Polaków na stanowiskach międzynarodowych.

Do sprawy na swoim profilu w mediach społecznościowych odniosła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

"Tusk na kolejne 2,5 roku w Brukseli? Nie jesteśmy mściwi, to prawda, ale czy ponad politycznym podziałem rzeczywiście będzie to z korzyścią dla polskiego interesu? Jakiego polskiego interesu? Tusk nastawia przecież w UE nielojalnie przeciwko legalnym polskim władzom. W interesie Niemiec"- zauważa posłanka PiS.

"Nie ma chyba standardu, że otrzymuje się nagrodę za jaskrawą nielojalność wobec swego państwa, które deleguje. Zwłaszcza teraz, gdy walczyć musimy z Unią o naszą suwerenność w bardzo istotnych sprawach. Tusk nadal w Brukseli nie będzie w polskim interesie. Chyba, że tam mniej zaszkodzi Polsce, niż gdyby był tu między nami. Moim skromnym zdaniem, raczej Trybunał Stanu w Polsce, niż utrzymywanie szkodzącego nadal Polsce urzędowania Tuska u boku p. Merkel na wywczasach w Brukseli" - dodaje.

Jak podkreśla jednak ma pełne zaufanie w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego. "Co ma wisieć, nie utonie" - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA