REKLAMA

Tusk naciska na May w sprawie rozpoczęcia rozmów o Brexicie

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 11:46
Tusk naciska na May w sprawie rozpoczęcia rozmów o Brexicie Składając wizytę na Downing Street 10, Tusk oznajmił, że 27 pozostałych krajów UE oczekuje formalnego uruchomienia przez Londyn procedury wyjścia z UE (fot.:flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w Londynie brytyjskiej premier Theresie May, że Wielka Brytania powinna jak najszybciej rozpocząć negocjacje w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej.
• - Piłka jest po waszej stronie - zaznaczył.

Składając wizytę na Downing Street 10, Tusk oznajmił, że 27 pozostałych krajów UE oczekuje formalnego uruchomienia przez Londyn procedury wyjścia z UE przewidzianej w art. 50 traktatu UE. Dodał, że "w interesie wszystkich" powinno to nastąpić możliwie szybko.

Czytaj też: Ryszard Petru nie wyklucza, że zostanie premierem

- Nie mam wątpliwości, że naszym ostatecznym wspólnym strategicznym celem jest ustanowienie możliwie najściślejszych stosunków Wielkiej Brytanii z Unią Europejską - podkreślił szef RE.

May powtórzyła, że spodziewa się, że Brexit przebiegnie "gładko". Wcześniej wielokrotnie mówiła, że rozpoczęcie negocjacji w sprawie Brexitu nie nastąpi przed końcem br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA