REKLAMA

Tusk pogratulował Trumpowi. Jest zaproszenie do Europy

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2016 11:08
Tusk pogratulował Trumpowi. Jest zaproszenie do Europy Polski były premier, szef Rady Europejskiej wyraził gratulacje dla 45. prezydenta USA. Był jednym z pierwszych polityków na świecie, który wystosował taki list. (fot.:Donald Tusk/twitter.com)

• Po środowych (9 listopada) podsumowaniach głosowania za Oceanem i zwycięstwie Donalda Trumpa zaczynają spływać gratulacje do sztabu kandydata republikanów.
• Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej nie tylko wyraził gratulacje, ale i zaprosił prezydenta elekta USA do Europy.

W datowanym na 9 listopada piśmie można było przeczytać:

- Składamy serdeczne gratulacje po wyborach 45. prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki. Strategiczne partnerstwo między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi jest zakorzenione w wartościach Wolności, Prawach Człowieka, Demokracji i wierze w gospodarkę rynkową. Przez lata Unia i Stany pracowały razem, by zapewnić pokój i dobrobyt dla naszej cywilizacji i świata - opisywał w liście gratulacyjnym Tusk przeszłość stosunków transatlantyckich.

 

Po tych słowach polityk, były polski premier, skierował uwagę odbiorców na przyszłość:

- Dzisiaj bardzo zależy nam na wzmocnieniu relacji transatlantyckich. Tylko współpraca Unii i Stanów Zjednoczonych pozwoli stawić czoła wyzwaniom i nieprzewidywalnym zdarzeniom, takim jak zagrożenie ze strony Da'esh (państwo islamskie - red.), zagrożenie dla niepodległości Ukrainy, zmiany klimatyczne i migracja.

Tusk podkreśla, że chce skorzystać z okazji i zaprosić Donalda Trumpa do Europy, na szczyt Unia – Stany. Wyraził też gotowość dopasowania tego spotkania do kalendarza przyszłego prezydenta USA.

Pod listem widnieje też podpis szefa Komisji Europejskiej Jeana Claudea Junckera.

Źródło: twitter.com/eucopresident

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA