REKLAMA

Tusk postawił krzyżyk na Kopacz. Kto będzie szefem PO?

  • Autor: AT
  • 16 listopada 2015 09:00
Tusk postawił krzyżyk na Kopacz. Kto będzie szefem PO? W PO pojawiają się spekulacje, że Donald Tusk postawił na Ewie Kopacz krzyżyk (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

Donald Tusk celowo pozbył się Ewy Kopacz, bo chciał by szefem Platformy został ktoś silniejszy niż Grzegorz Schetyna - takie spekulacje pojawiły się w środowisku PO.

Ewy Kopacz po porażce ze Sławomirem Neumannem w wyborach na szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej - ogłosiła, że rezygnuje z ubiegania się o stanowisko szefa PO.

Kluczowe było wsparcie, jakiego Neumannowi udzielił Grzegorz Schetyna, który chce zostać szefem Platformy. Liczył na to, że porażka Kopacz osłabi jej pozycję w wyborach szefa partii lub też zmusi ją do wycofania się.

W PO pojawiają się spekulacje, że Donald Tusk też już postawił na Kopacz krzyżyk. Namawiając ją do starcia o szefostwo klubu w tak niepewnej sytuacji wewnętrznej, miał grać na jej porażkę - informuje Wirtulana Polska.

Czemu? - Żeby po porażce się wycofała, a on mógł wystawić Schetynie silniejszego przeciwnika w wyborach - informuje wp.pl rozmówca z zarządu PO.

Jako potencjalni konkurenci Schetyny wymieniani są m.in. była marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski. Start już ogłosił minister sprawiedliwości Borys Budka. Jednak tak naprawdę w grę wchodzi tylko jedno nazwisko: Tomasz Siemoniak. I to ono jest bliskie Tuskowi - podaje wnp.pl.

- Tusk lobbuje za poparciem dla Siemoniaka w partii. A wspierają go dawni stronnicy Kopacz, w tym Cezary Grabarczyk, Michał Kamiński czy Cezary Tomczyk - twierdzi w wp.pl stronnik Schetyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Rozpad Platformy 2015-11-16 12:58:10
    W kraju trwa uroczyste zaprzysiężenie Rządu, posłuchajcie roty przysięgi! Sen zbije wam z powiek, podpowiedź o liderce Kopacz i dalszych losach PO w danej sytuacji-czym się kończy wysiadka z jadącego pospiesznie pociągu, nie wiecie ? Zapytajcie Leszka Millera itd.
  • Rozpad Platformy 2015-11-16 12:48:59
    W kraju trwa uroczyste zaprzysiężenie Rządu, posłuchajcie roty przysięgi! Sen zbije wam z powiek, podpowiedź o liderce Kopacz i dalszych losach PO w danej sytuacji-czym się kończy wysiadka z jadącego pospiesznie pociągu, niewolnice?Zapytajcie Leszka Millera itd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA