REKLAMA

Tusk wyprzedził Junckera. Pod jakim względem?

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 15:32
Tusk wyprzedził Junckera. Pod jakim względem? Donald Tusk na wystąpieniu Europejskiej Partii Ludowej. (fot.:EPP/flickr.com/CC BY 2.0)

Donald Tusk, dzięki aktywności związanej z kryzysem migracyjnym stał się europejskim politykiem, którego media najczęściej pokazywały w ostatnim czasie.

Z zestawienia przygotowanego przez instytucję badawczą Media Tenor International wynika, że ze wszystkich europejskich polityków to właśnie Donald Tusk w ostatnich miesiącach był najczęściej pokazywanym politykiem w Europie. Zapewniło mu to pierwsze miejsce w rankingu obecności w mediach europejskich polityków. Raport grupuje tylko osoby piastujące unijne stanowiska.

Przyczyniły się do tego jego negocjacje z premierem Wielkiej Brytanii, Davidem Cameronem i udział w szeregu wizyt w europejskich stolicach w tym w Warszawie. Tusk prowadził wzmożone negocjacje związane z kryzysem migracyjnym.

Efektem tej aktywności było wyprzedzenie przez Tuska Jeana-Claudea Junckera, szefa Komisji Europejskiej w omawianym rankingu.

Donald Tusk po otrzymaniu nagrody im. Karola Wielkiego, źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

- Pomimo znaczenia informacje z Brukseli rzadko stają się najważniejszą wiadomością w mediach - podkreśla komentator wspomnianego portalu. - Nawet jeśli dochodzi do intensywnego informowani o polityce unijnej w krajach wspólnoty, to zazwyczaj informacje negatywne.

Spośród europejskich polityków podobne do Tuska wyniki osiągają właśnie Junker, czy szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Badanie przeprowadzone przez Media Tenor International skupia się na monitorowaniu doniesień medialnych z takich krajów jak Austria, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, czy Wielka Brytania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA