REKLAMA

TVP. Jacek Kurski w ogniu krytyki Pawła Kukiza

 • Autor: GP
 • 08 czerwca 2017 15:49
TVP. Jacek Kurski w ogniu krytyki Pawła Kukiza Paweł Kukiz nazywa żartem słowa Jacka Kurskiego o pluralizmie mediów publicznych, w tym TVP. (fot. facebook.com/pg/KukizArmy)

Paweł Kukiz idzie na konfrontację z prezesem TVP. Środową (7 czerwca) ocenę Jacka Kurskiego wygłoszoną w Sejmie lider Kukiz'15 nazwał wprost "świetnym żartem".

• Kurski odpowiadał na komisji sejmowej na pytania posłów opozycji.

• Internauci komentując wpis Kukiza, w którym wyraził on swoją opinię zaznaczali, że podzielają ocenę o upolitycznieniu TVP.

 

Paweł Kukiz nie jest zadowolony z sytuacji w polskich mediach publicznych. Poseł i polityk, który w 2015 roku praktycznie znikąd zbudował poparcie i wprowadził do Sejmu posłów znany jest ze swojego stanowiska krytycznego wobec partii politycznych. Hasłem jego puchu jest walka z ukutym na potrzeby 2015 roku pojęciem partiokracji.

W pierwszych dniach czerwca ostrze swojej krytyki Kukiz wymierzył w media publiczne, z naciskiem na Telewizję Polską. TVP kieruje obecnie Jacek Kurski - wieloletni polityk, posądzany jest o sprzyjanie partii rządzącej. Kukiza bardzo rozbawiła wypowiedź Kurskiego o pluralizmie TVP, który udało się w medium wprowadzić na przełomie roku.

Kurski był w środę (7 czerwca) gościem sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która zebrała się, by rozpatrzeć sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2016 roku. Posłowie opozycji w trakcie dyskusji zarzucali Kurskiemu m.in. brak pluralizmu w TVP.

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych, czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski

Kukiz stwierdził w czwartek na swoim profilu społecznościowym, że mamy do czynienia ze "świetnym żartem" ze strony prezesa TVP.

Czytaj: Wicemarszałek Kukiz'15 widzie w III RP tylko jedno kryterium polityczne

- Jacek Kurski stwierdził w środę, że w TVP jest pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty, a pod jego zarządem TVP utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego - napisał Kukiz.

Komentarze

Lider formacji doczekał się szybko komentarzy pod swoim wpisem, w których wybrzmiało wyraźnie, że Kukiz ma i zwolenników i przeciwników.

- Generalnie masz rację, tuba propagandowa jest porównywalna z latami 80, to nie przesada - pisał jeden ze zwolenników Kukiza. - Ale z drugiej strony, z przyjemnością oglądam tam posłów od ciebie, pana Andruszkiewicza czy Rzymkowskiego. Myślę, że przy poprzedniej telewizji by tego nie było.

- Moim zdaniem TVP jest bardziej pluralistyczna niż za PO, ale wyniki spadają z powodu medialno-społecznej nagonki - pisał inny prezentując odmienne spojrzenie na sytuację w medium publicznym.

Postulaty Kukiz'15

Kukiz'15 jako formacja informowała w czerwcu na swoich stronach o przygotowaniach do następnych wyborów parlamentarnych. W 2019 roku Paweł Kukiz liczy, że uda mu się zbudować poparcie tak duże, że bez jego udziału nie będzie możliwe samodzielne rządzenie krajem.

- Gdyby „dobra zmiana” mi się podobała, zapisałbym się do partii rządzącej - wybrzmiało w wywiadzie publikowanym przez „Wprost”. Polityk następnie przekonuje, że jego celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której bez Kukiz’15 nie będzie możliwości sformowania rządu.

Co prawda jeszcze daleko do takiego scenariusza, ale plan Paweł Kukiz już ma. Jeśli doszłoby do sytuacji, że bez poparcia posłów jego klubu nie będzie możliwości sformowania rządu, lider ugrupowania zamierza potencjalnemu partnerowi koalicyjnemu postawić konkretne warunki dotyczące zmian ustrojowych.

Jednym z kluczowych postulatów Kukiz'15, który formacja artykułuje od kiedy powstał,a są poważne zmiany w Konstytucji, jeśli nawet nie zbudowanie i zaprezentowanie Polakom nowej ustawy zasadniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • TV PRL 2017-06-08 17:05:03
  TV-PRL Komunistyczna TV.Ata pani Spikerka przypomina mnie ta z Korei-Polnocnej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA