REKLAMA

TVP Polonia i TV Biełsat. Winnicki oburzony budżetem, jaki jest na nie przeznaczany

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 12:09
TVP Polonia i TV Biełsat. Winnicki oburzony budżetem, jaki jest na nie przeznaczany Robert Winnicki wszedł do parlamentu z listy ruchu Kukiz'15. (fot.:facebook.com/robertwinnickipubliczny)

Poseł Robert Winnicki jest oburzony, że budżet TVP Polonia, telewizji skierowanej do Polaków na całym świecie wynosi 33,5 mln zł, a TV Biełsat, która nadaje na Białorusi - 17 mln zł.

W środę (8 czerwca) poseł niezrzeszony, związany z Ruchem Narodowym, Robert Winnicki wystosował na Twitterze zapytanie do ministerstwa spraw zagranicznych. Posła interesuje, jak wygląda relacja sum przeznaczanych na funkcjonowanie TVP Polonia i TV Biełsat.

Jest oburzony, że budżet TVP Polonia, telewizji skierowanej do Polaków na całym świecie wynosi 33,5 mln zł, a TV Biełsat, która nadaje na Białorusi - 17 mln zł.

Telewizja Biełsat, o której działalność ma zastrzeżenia poseł, to specjalna stacja telewizyjna nadająca w języku białoruskim. Stanowi składową antenę TVP. Jej głównym celem jest przekazywanie społeczeństwu białoruskiemu komunikatów wolnych od wpływu rządu w Mińsku.

Stacja powstała gdy do władz polskich i polskich mediów zwróciły się o to środowiska demokratyczne na Białorusi. Nadaje od 2007 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA