REKLAMA

Tyszka: Będę domagał się wyjaśnień odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 20 stycznia 2017 11:37
Tyszka: Będę domagał się wyjaśnień odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke (fot.wikimedia.org/Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA 3.0)

• Jestem zaskoczony informacjami o odwołaniu komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - powiedział wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
• Nie miałem żadnej informacji od marszałka Sejmu, na pewno będę z nim o tym rozmawiał, zapytam o przyczyny - dodał.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - wynika z dwóch nieoficjalnych źródeł w Sejmie. Powody odwołania szefa Straży Marszałkowskiej nie są znane. Według informacji, Kancelaria Sejmu ma poinformować o tej sprawie w piątek.

"Będę domagał się wyjaśnień od pana marszałka, bo bardzo mnie to zaskoczyło" - powiedział Tyszka w Polsat News.

W czwartek także szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział, że PO zwróci się do marszałka Sejmu o wyjaśnienia powodów odwołania komendanta Straży Marszałkowskiej. Podkreślił, że sejmowi strażnicy "bardzo przyzwoicie" zachowali się podczas niedawnego protestu opozycji. "Nie rozumiem więc tej decyzji. Być może za tę przyzwoitość właśnie, zachowanie się Straży Marszałkowskiej głową zapłacił szef Straży" - mówił przewodniczący klubu PO.

"Komentarze pana Neumanna mnie nie interesują, nie interesuje mnie wojenka PO-PiS" - odniósł się do tych słów Tyszka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA