REKLAMA

Tyszka prześmiewczo o Petru: Nie ma kompetencje, by dyskutować o Konstytucji. On jej nawet nie zna

  • Autor: GP
  • 26 września 2017 08:50
Tyszka prześmiewczo o Petru: Nie ma kompetencje, by dyskutować o Konstytucji. On jej nawet nie zna Wicemarszałek Stanisław Tyszka i posłowie Grzegorz Długi oraz Paweł Kukiz w Warszawie w czasie letniej wizyty w Polsce Donalda Trumpa. (fot.:Stanisław Tyszka/facebook.com)

Stanisław Tyszka (Kukiz'15) źle ocenia wiedzę Ryszarda Petru (Nowoczesna) o Konstytucji. W temacie jej zmian proponowanych przez prezydenta Kukiz'15 jest ostrożnie optymistyczne, jednocześnie wyklucza swój jawny sojusz z Andrzejem Dudą.

Po poniedziałkowych (25 września) konsultacjach ws. zmian w Konstytucji skrajną opinię o pośle Nowoczesnej i liderze tej partii wygłosił we wtorek (26 września) Stanisław Tyszka. Polityk, będący prawnikiem z wykształcenia, zarzucił Ryszardowi Petru brak elementarnej wiedzy o ustroju państwa.

Cytowana wypowiedź pochodzi z Radia Zet.

- Wczoraj okazało się, że pan Ryszard Petru nie do końca ma kompetencje, by dyskutować o Konstytucji. On jej nawet nie zna - wybrzmiało w eterze. Tyszka i Petru obaj byli w Pałacu Prezydenckim na rozmowie z prezydentem ws. zmiany Konstytucji.

Stanowisko Nowoczesnej wobec propozycji nowelizacji Konstytucji jest jednoznacznie negatywne. Formacja, w przeciwieństwie do PO, rozmawiała z prezydentem, ale i tak jest na nie dla wyboru sędziów przez ciała polityczne.

Sam Ryszard Petru w internecie pisał, że w jego ocenie nie potrzeba tak radykalnych posunięć, jakie proponuje Andrzej Duda. - Nowoczesna jest przeciw zmianom Konstytucji w zakresie wymiaru sprawiedliwości - widniało w internetowym wpisie lidera partii. - Reformy sądownictwa można przeprowadzić w ramach obecnej Konstytucji.

Tyszka tymczasem liczy na wpłynięcie propozycji prezydenta do Sejmu.

- Podoba nam się to, że prezydent wnosi troszeczkę wyższą kulturę do debaty publicznej - dodawał jeszcze o stanowisku prezydenta poseł Kukiz'15 we wtorek. - Zrobił to chociażby zapraszając i konsultując swoją propozycję zmiany w Konstytucji.

W mediach dostrzeżono to zbliżenie Kukiz'15 i życzliwość dla prezydenta. Tyszka dopytany o to, jasno ucinał jednak. - Nie ma żadnego sojuszu z prezydentem.  Nie ma też partii prezydenckiej tworzonej z Kukiz’15. To są jakieś wymysły. Typowe wrzutki medialne - konkludował cytowany polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jajcoliz"15+Kaczystan. 2017-09-26 09:55:47
    Jajcoliz"15 Kaczystanu.Spiewajcie na Wiejskich festynach,jak umiecie Barany.Chca z Kaczystanem dyktatury.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA