REKLAMA

Tyszka: Władza dobiera się do pieniędzy Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 04 lipca 2016 14:11
Tyszka: Władza dobiera się do pieniędzy Polaków Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) (fot. twitter)

Władza pod pretekstem reformowania systemu Otwartych Funduszy Emerytalnych dobiera się do prywatnych oszczędności milionów Polaków - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), odnosząc się do rządowego planu reformy OFE.

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki przedstawił elementy rządowego planu dotyczącego Otwartych Funduszy Emerytalnych. Plan zakłada przekazanie od 1 stycznia 2018 roku 75 proc. aktywów OFE (103 mld zł) na Indywidualne Konta Emerytalne wszystkich 16,5 mln uczestników OFE, czyli ok. 6,3 tys. na osobę, a także przekazanie pozostałych 25 proc. aktywów OFE (35 mld zł) do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Zdaniem Tyszki plan zarysowany przez ministra Morawieckiego oznacza, że 35 mld złotych zostanie w prosty sposób "znacjonalizowane".

"Każda kolejna władza chce coś uszczknąć z tych oszczędności Polaków. Minister Morawiecki wychodzi i mówi wprost zabierzemy wam 35 mld złotych i przekażemy na Fundusz Rezerwy Demograficznej" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom wicemarszałek Sejmu.

Tyszka odniósł się także do propozycji przekazania 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne.

"My uważamy, że należy umożliwić Polakom wypłacenie pieniędzy z OFE, należy przekazać Polakom indywidualnie możliwość zarządzania środkami tam zgromadzonymi, po to, żeby żadna władza już nie mogła położyć swoich +brudnych rąk+ na prywatnych oszczędnościach Polaków" - podkreślił Tyszka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA