REKLAMA

USA. Szefowa Komitetu Partii Demokratycznej zrezygnowała

  • Autor: PAP/rs
  • 30 stycznia 2018 19:42
USA. Szefowa Komitetu Partii Demokratycznej zrezygnowała Fot. Shutterstock.com

Dyrektor wykonawcza Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) Jess O’Connell zrezygnowała w poniedziałek ze stanowiska po niecałym roku urzędowania - poinformowały amerykańskie media.

O'Connell, która objęła dyrekcję DNC w maju 2017 roku, pozostanie na stanowisku do lutego. Przewodniczący DNC Tom Perez rozpoczął już poszukiwania jej następcy.

- Odbudowa partii zajmie trochę czasu. Mimo że nie jest to łatwe zadanie, opracowaliśmy strategię, wdrożyliśmy ją i wygrywaliśmy w trakcie całego procesu wyborczego w 2017 roku - napisała w swoim oświadczeniu była szefowa DNC, nie podając konkretnego powodu rezygnacji z zajmowanego stanowiska.

- Choć podjęłam decyzję o przekazaniu pałeczki, nasza praca jest daleka od zakończenia, a pod przywództwem i kierunkiem Toma Pereza nasza partia będzie kontynuować budowanie, którego podstawą jest postęp, jakiego dokonaliśmy w 2017 roku - dodała.

Dyrektor wykonawczy DNC nadzoruje bieżącą działalność i polityczną strategię w centrali Partii Demokratycznej, podczas gdy przewodniczący Komitetu przebywa często w terenie, zbierając fundusze i prezentując publicznie swe poparcie dla kandydatów w wyborach. W ubiegłym roku zanotowano rekordowo niskie dotacje dla DNC.

Podobał się artykuł? Podziel się!
USA

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA