REKLAMA

Vienna Insurance Group: Były premier Marek Belka będzie nazorował trzy spółki

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 20 września 2017 07:52
Vienna Insurance Group: Były premier Marek Belka będzie nazorował trzy spółki Marek Belka w radzie nadzorczej Vienna Insurance Group (fot.vig.com)

Były premier, prezes NBP, prof. Marek Belka został członkiem rady nadzorczej Vienna Insurance Group. Będzie nadzorował polskie spółki ubezpieczyciela.

Jak poinformowała Vienna Insurance Group Professor, Marek Belka zasiądzie w radach trzech spółek - Compensa Life i Compensa Non-Life InterRisk.

Marek Belka urodził się w Łodzi, w 1952 r. Ukończył studia ekonomiczna na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie w 1994 roku otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Karierę zaczynał jako doradca i konsultant w Ministerstwie Finansów oraz w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych i Centralnym Urzędzie Planowania. Następnie był wiceprzewodniczącym Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów, a później doradcą ekonomicznym przy prezydencie RP. Pełnił także funkcję konsultanta Banku Światowego.

Po zakończeniu prezesury w Narodowym Banku Polskim w 2016 r. został niezależnym członkiem rady dyrektorów funduszu nieruchomościowego Echo Polska Properties.

Marek Belka (fot. PTWP/ Paweł Pawłowski)

W czerwcu został także członkiem rady nadzorczej Banku Handlowego.

W swojej międzynarodowej karierze pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Rozwoju Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W styczniu 2011 r. został wybrany na członka Komitetu Sterującego Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego (ESRB).

Był szefem Rady Koordynacji Międzynarodowej w Iraku oraz dyrektorem ds. polityki gospodarczej w Tymczasowych Władzach Koalicyjnych w Iraku (2003-2004). W latach 2006-2008 był sekretarzem wykonawczym Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy (UNECE) w Genewie. W listopadzie 2008 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA