REKLAMA

Viktor Orban o Polsce i Węgrzech: Nasza więź jest źródłem siły

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2018 17:55
Viktor  Orban o Polsce i Węgrzech: Nasza więź jest źródłem siły Premier przemawiał przed tysiącami zgromadzonych uczestników Marszu Pokoju (fot.flickr.com/paviva)

Jedność Polski i Węgier jest źródłem siły; jeśli Polska jest silna, Węgry nie zginą, a jeśli Węgry są silne, mogą pomóc polskim przyjaciołom - oświadczył premier Węgier Viktor Orban podczas obchodów święta narodowego Węgier.

Orban podczas przemówienia przed parlamentem powiedział: "Pozdrawiam uczestników Marszu Pokoju, a ze szczególnym szacunkiem pozdrawiam naszych polskich przyjaciół. Nasza jedność jest czymś naturalnym, a nasza więź jest źródłem siły".

Premier przemawiał przed tysiącami zgromadzonych uczestników Marszu Pokoju, zorganizowanego przez prorządowe Forum Jedności Społecznej (COeF), na którym obecna jest duża grupa gości z Polski.

"Jeśli Polska jest silna, to Węgry nie mogą zginąć, jeśli my jesteśmy silni, możemy pomóc naszym polskim przyjaciołom. Dlatego Marsz Pokoju jest dziś nie tylko poparciem sprawy ojczyzny, ale też poparciem Polski. Szacunek dla Polski, szacunek dla Węgier" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Magiarorszag 2018-03-15 20:44:47
    Madziary już raz się z Hitlerem zwąchali, czyim kosztem ??? teraz zrobili to samo z Putinem , pytanie retoryczne, czyim kosztem ?? Orban to cwaniak i hochsztapler, a że wiekszośc węgrów to pastuchy lun cyganie, to tez rzucił troche kiełbasy i stał się "bogiem", ale prawdziwe korzyści materialne zapewnił tylko swojej rodzinie i znajomym !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA