REKLAMA

Violetta Porowska wicewojewodą opolskim

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 stycznia 2016 18:48
Violetta Porowska wicewojewodą opolskim Violetta Porowska to wieloletnia działaczka PiS. Przed objęciem funkcji wicewojewody była radną i przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa opolskiego (fot. facebook)

Violetta Porowska, radna i szefowa klubu PiS w sejmiku województwa, objęła urząd wicewojewody opolskiego

Violetta Porowska urodziła się 6 sierpnia 1968 roku w Opolu. Ukończyła szkołę pielęgniarską, a następnie studiowała politologię (specjalność administracja rządowa i samorządowa) na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła także europejskie studia podyplomowe w dziedzinie administracji.

Pracowała m.in. jako dziennikarka na antenie lokalnej i ogólnopolskiej. Od 2000 roku była pełnomocniczką wojewody do spraw integracji europejskiej, a następnie pełnomocniczką do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn oraz problemów społecznych, w tym zdrowia.

W maju 2015 roku została dyrektorką największej przychodni w Opolu. Wcześniej, przez sześć lat stała na czele spółki Vital Medic w Kluczborku.

To także wieloletnia działaczka PiS. Przed objęciem funkcji wicewojewody była radną i przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa opolskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA