REKLAMA

W Łodzi debaty orężem wyborczym

  • Autor: WGK
  • 25 września 2015 17:18
W Łodzi debaty orężem wyborczym Debaty mogą decydować o poparciu wyborców

W Łodzi wkrótce po prezentacji kandydatów do Sejmu zaczęto organizować debaty kandydatów. Z różnym skutkiem i różnym odzewem.

Lider łódzkiej listy PiS prof. Piotr Gliński wezwał do debaty jedynkę Platformy Obywatelskiej, czyli prof. Włodzimierza Nykiela, rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Wybrał wyłącznie lidera partii drugiej w sondażach i współrządzącej w obecnej kadencji.

Według Dziennika Zachodniego może to być sygnał, że PiS uważa, że ma tylko jednego liczącego się rywala.

Z drugiej strony odmowa udziału dałaby PiS-owi pretekst, by oskarżać rywala o tchórzostwo i strach przed konfrontacją. W tym przypadku debata się jednak odbędzie: "prof. Nykiel zaproszenie przyjął, tłumacząc, że do ustalenia pozostają szczegóły techniczne, jak np. termin" - czytamy w Dzienniku Zachodnim.

Nie tylko jeden na jednego

Dariusz Joński, poseł SLD i lider łódzkiej listy Zjednoczonej Lewicy wybrał rozwiązanie nieco bardziej pluralistyczne i wysłał zaproszenia potencjalnym uczestnikom. Napisał w nich m.in., że każde wybory powinna poprzedzić rzetelna debata".

Joński - jak pisze dziennik - oczekuje debaty publicznej, ale ograniczył się do liderów list PO i PiS. Pozostałe ugrupowania (Kukiz'15 KORWiN, Nowoczesna, PSL, Partia Razem) pominął.

Lider ZL w okręgu sieradzkim za godnych debatowania uznał przedstawicieli PO, PiS i PSL, czyli "rzecznika rządu Cezarego Tomczyka, posła Witolda Waszczykowskiego i członka zarządu województwa Pawła Bejdę" - informuje Dziennik Łódzki. Dlaczego ograniczył się do wybranych dyskutantów? Tłumaczył, że zaprasza tylko liderów list ugrupowań mających reprezentację w Sejmie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA