REKLAMA

W Ministerstwie Infrastruktury idzie nowe? Adamczyk do dymisji, spekuluje prasa

  • Autor: GP
  • 21 września 2017 08:25
W Ministerstwie Infrastruktury idzie nowe? Adamczyk do dymisji, spekuluje prasa Minister Andrzej Adamczyk (PiS) kieruje (fot.:youtube.com)

Minister Adamczyk ma stąpać po cienkim lodzie. Wedle sierpniowych i wrześniowych informacji prasy szykuje się jego dymisja, chce ją zobaczyć Jarosław Kaczyński. Podobno broni polityka już tylko premier Beata Szydło.

• Powodem planowanej dymisji ma być brak postępów w polityce infrastrukturalnej.

• Na giełdzie nazwisk na stanowisku Adamczyka pojawia się prezes PKP Krzysztof Mamiński.

 

Pozycja polityczna ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka miała się pogorszyć w ostatnich miesiącach. Minister jest odpowiedzialny za ważną przestrzeń realizacji programu rządu, którą jest infrastruktura drogowa. Od lipcowych informacji, w których zapowiedziano powstanie funduszu na rozwój dróg gminnych i powiatowych, w infrastrukturze niewiele się działo.

Bazując na tej słabnącej pozycji Adamczyka, we wrześniu pojawiły się informacje o możliwej dymisji polityka. Wcześniej, w sierpniu o niezadowoleniu z działań Adamczyka w rządzie donosiła prasa - w tym portal Interia.pl

Dymisja ministra wisi w powietrzu od marca a publicznym ostrzeżeniem wobec niego była wypowiedź lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ostrzegał na kongresie, że są sfery reform, które toczą się zbyt wolno.

O ile nacisk na usunięcie z urzędu Adamczyka ma być duży, jego pozycji ma nadal bronić premier Beata Szydło. "Fakt" w czwartek (21 września) przewidywał nawet, kto może zastąpić ministra w scenariuszu jego dymisji.

- Według informacji "Faktu" kandydatem na to stanowisko (ministra) jest prezes PKP Krzysztof Mamiński - kreślił dziennik.

Mamiński jest pośrednio związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości przez osobę swojej żony, którą jest Barbara Mamińska, swego czasu dyrektor Biura Kadr i Odznaczeń w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Krzysztof Wacław Mamiński jest prezesem PKP od marca 2017 r. Wcześniej był prezesem Przewozów Regionalnych. Ma duże doświadczenie kolejowe, zdobywane w latach 1998 do 2002 w zarządzie Polskich Kolei Państwowych. Pracował też w spółce zależnej od PKP - KPT-W „Natura Tour”.

Wcześniej w latach 90. XX wieku był związkowcem. Został członkiem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Pełnił w niej funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy i Sekretariatu Transportowców (1990-98).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • FAIR 2017-09-22 08:45:47
    TO CO "FAKT" PISZE FUNTA KŁAKÓW NIE WARTO. SZKODA ŻE PARLAMENTARNY SPEKULUJE JAK CHCE NIEMIECKA PRASA..
  • ACh 2017-09-21 16:21:18
    Powinno być: którą była Barbara Mamińska - zginęła w Katastrofie Smoleńskiej...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA