REKLAMA

W przyszłym roku kongres innowatorów

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2016 14:32
W przyszłym roku kongres innowatorów Premier uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami startupów. (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Pod koniec polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, czyli w czerwcu przyszłego roku, zrobimy w Warszawie pierwszy kongres innowatorów - zapowiedziała w Krynicy premier Beata Szydło.

Premier uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami startupów.

- Pod koniec naszej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, chcemy zorganizować w Polsce kongres innowatorów - powiedziała na spotkaniu szefowa rządu. Podkreśliła, że nasz kraj powinien wykorzystywać szanse i potencjał, jakim dysponuje. - Jeśli Polska ma przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej, to chcemy to wykorzystać jak najlepiej - zaznaczyła Szydło.

Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata. - Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z rożnych części świata - powiedziała. Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do "pochwalenia się sukcesami".

Czytaj też: Macierewicz: Do szkół powinno wrócić przysposobienie wojskowe

- Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców - podkreśliła. Zwracając się do twórców startupów radziła im, aby pokazywali, że można mieć pomysł i realizować swoje marzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA