REKLAMA

W przyszłym tygodniu poznamy nowego komendanta głównego policji

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 14:57
W przyszłym tygodniu poznamy nowego komendanta głównego policji Obecnie obowiązki szefa KGP pełni mł. insp. Andrzej Szymczyk (Fot. policja.pl)

• W ciągu kilku dni, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, zostanie powołany nowy komendant główny policji - zapowiedział w piątek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
• Jak ujawnił, w tej chwili na to stanowisko jest branych pod uwagę kilku oficerów.


"Nazwisko nowego komendanta głównego poznamy w ciągu najbliższych paru dni. Jest kilku kandydatów, z których jeden zostanie wyłoniony. Jest kilku oficerów, którzy spełniają warunki. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, która decyzja personalna będzie optymalna" - powiedział Zieliński, pytany przez PAP o nazwisko nowego szefa policji.

Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział, że po świętach wielkanocnych przedstawi premier Beacie Szydło kandydata na szefa KGP.

Obecnie obowiązki szefa KGP pełni mł. insp. Andrzej Szymczyk. Poprzedni komendant, insp. Zbigniew Maj podał się do dymisji w lutym po tym, jak media ujawniły, że jego nazwisko pojawia się w śledztwie w sprawie korupcji, które prowadzi prokuratura w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA