REKLAMA

W Sejmie burzliwa wymiana zdań w związku z propozycją zwiększenia finansowania mediów

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2017 18:38
W Sejmie burzliwa wymiana zdań w związku z propozycją zwiększenia finansowania mediów Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz pytał, dlaczego obywatele mają płacić za "tubę propagandową" PiS. (fot.:youtube.com)

Do burzliwej wymiany zdań pomiędzy posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim a posłami PO i Nowoczesnej doszło podczas głosowań nad projektem budżetu. Posłowie PO i Nowoczesnej krytykowali zwiększenie finansowania telewizji i radia publicznego.

Wymianę zdań zakończył marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który zarządził trzyminutową przerwę, a po niej poinformował, że podczas Konwentu Seniorów przekazał szefom klubów, by "powstrzymali swoich posłów od nieregulaminowych wystąpień, obrażania się i wycieczek ad personam".

W trakcie dyskusji posłowie PO i Nowoczesnej krytykowali przekazanie 980 mln zł na telewizję i radio publiczne.

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz pytał, dlaczego obywatele mają płacić za "tubę propagandową" PiS. "Dlaczego nie chcecie tych pieniędzy przerzucić na ochronę zdrowia?" - pytał.

Tarczyński (PiS) odparł, że posłowie Nowoczesnej, zanim zaczną mówić o finansach państwa, powinni nauczyć się robić przelewy, bo - jak dodał - "Rysiu Petru stracił dotację".

"Krzyk nie zagłuszy prawdy. 42 mln euro trafiło do Wyborczej od was, nie do do telewizji publicznej, która teraz szanuje patriotyzm" - powiedział Tarczyński, zwracając się do posłów opozycji.

"Jeśli chce pan ze mną rozmawiać o finansach publicznych, to proszę się przygotować, a nie robić podjazdów osobistych wobec moich kolegów" - odpowiedziała Tarczyńskiemu Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

Krystyna Skowrońska z PO nazwała Tarczyńskiego "tchórzem". "Gdyby pan był mężczyzną honorowym, to nie kryłby się za immunitetem" - powiedziała nawiązując do wniosku o zgodę na pociągnięcie Tarczyńskiego do odpowiedzialności karnej złożonego przez posła PO Marcina Kierwińskiego. Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Sejm w głosowaniu nie poparł wniosku Kierwińskiego.

"Niech pan już nie zabiera głosu, bo to wstyd dla tej izby" - mówiła Skowrońska.

"Na szczęście to nie posłanka PO będzie decydować o tym, czy mam prawo zabierać głos" - odparł Tarczyński. "Rozumiem, że poseł Kierwiński jest teraz skonfundowany. Chciałby przenieść dyskusję na temat Caracali do zacisza sądowego, żeby nikt nie dyskutował tego publicznie, ale się nie uda" - mówił.

Kierwiński, który także zabrał głos, zarzucił Tarczyńskiemu, że jest "tchórzem, który nie jest w stanie bronić tego, co mówi, przed sądem". "Chowa się pan za immunitetem, że pana dość nędzna kariera polityczna zakończyłaby się w sądzie" - zwrócił się do posła PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • TVPIS do pisuaru 2017-11-10 10:49:19
    Płacenie za tak badziewny towar to nieporozumienie. Nikt normalny tego nie ogląda, chyba że puszcza jakiś dobry film.
  • mzakrzewski 2017-11-10 09:38:20
    To nie była dyskusja o ochronnym okresie dla zwierząt? Proponuję doprecyzować: o który chodzi: tchórz pospolity, tchórz europejski (Mustela putorius) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych, zwany pospolicie tchórzem zwyczajnym. Posłowie są pod specjalną ochroną, skojarzenia są jednoznaczne...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA