REKLAMA

W Sejmie o reformie edukacji: Kukiz'15 za skierowaniem projektów ws. reformy edukacji do komisji

  • Autor: PAP/JS
  • 29 listopada 2016 17:24
W Sejmie o reformie edukacji: Kukiz'15 za skierowaniem projektów ws. reformy edukacji do komisji Poseł Tomasz Jaskóła (fot. facebook)

Kukiz'15 będzie głosował za skierowaniem do komisji projektów ustaw wprowadzających reformę edukacji - zapowiedział w Sejmie poseł Tomasz Jaskóła podczas debaty nad projektami, które zakładają m.in. likwidację gimnazjów.

"Reforma jest niewątpliwie potrzeba. Prawie 50 proc. rodziców mówi, że gimnazja powinny być zlikwidowane. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że mają wartość dodaną" - powiedział Jaskóła.

Poseł zwrócił uwagę, że reforma wprowadzana jest za szybko. "Ta szybkość mnie przeraża. Wiele samorządów nie wie, co robić. Jeśli pani minister (edukacji) dotrzyma słowa i pokaże te pieniądze, to oczywiście można być spokojnym" - dodał.

Czytaj też: PiS: Naprawa polskiej szkoły jest konieczna

Jaskóła podkreślił, że w sprawie reformy edukacji należy przeprowadzić referendum. "Jeśli mamy taki problem, który naprawdę rodzi ogromne problemy społeczne, to powinniśmy się odwołać do referendum, do obywateli. Niech to oni zdecydują, czy decydują się na taką reformę" - powiedział poseł. Jak dodał, reformę należałoby odsunąć co najmniej o trzy lata. "To stanowisko oficjalne klubu Kukiz 15" - powiedział.

"Będą zwolnienia nauczycieli, zresztą w projekcie to wyraźnie wybrzmiało" - podkreślił.

Jaskóła powiedział, że należy w szkołach publicznych zakazać pracy emerytom. "Musimy powiedzieć, że osoby, które weszły w wiek emerytalny, powinny mieć zakaz, absolutny zakaz (pracy) po osiągnieciu wieku emerytalnego, żeby młodym osobom otworzyć ścieżkę do kariery" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA