REKLAMA

W Sejmie odbyło się posiedzenie klubu PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 09 kwietnia 2018 20:18
W Sejmie odbyło się posiedzenie klubu PiS Prezes PiS w ubiegły czwartek poinformował, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. (fot. pis.org.pl)

W Sejmie wieczorem odbyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, szef PiS mówił m.in. o kwestii nagród dla ministrów oraz projekcie obniżenia wynagrodzenia parlamentarzystów.

Posiedzenie klubu rozpoczęło się po godz. 18 i trwało pół godziny. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel pytany przez dziennikarzy po zakończeniu posiedzenia odpowiedział, że było to "normalne, porządkowe" posiedzenie, na którym omówiono m.in. porządek najbliższych obrad Sejmu.

Z kolei według nieoficjalnych informacji prezes PiS mówił m.in. o sprawie nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło. "Prezes mówił, że został popełniony błąd, ale teraz nie ma co o tym rozmawiać, trzeba iść do przodu i zareagować. Musimy podjąć niezwłocznie konkretne działania" - powiedział rozmówca.

Wśród tych działań wymienił zapowiedziane przez prezesa PiS: projekt ws obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów oraz zmiany w wynagrodzeniu dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów. "Prezes powiedział, że te projekty powinny być zgłoszone szybciej niż później. Część rozwiązań będzie musiała znaleźć się w projektach ustaw, a część to kwestia rozporządzenia szefa MSWiA" - dodał rozmówca.

W trakcie spotkania prezes partii miał także przypomnieć, że ministrowie powinni oddać swoje nagrody do połowy maja. Według rozmówcy nikt nie zgłosił żadnych uwag do wystąpienia Kaczyńskiego, a z sali nie padły żadne pytania od parlamentarzystów PiS.

Prezes PiS w ubiegły czwartek poinformował, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród za 2017 r. na cele społeczne do Caritas.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA