REKLAMA

W Sejmie odbyło się spotkanie Sławomira Neumanna z Markiem Sawickim

 • Autor: PAP/JS
 • 21 marca 2017 19:30
W Sejmie odbyło się spotkanie Sławomira Neumanna z Markiem Sawickim Szef klubu PO Sławomir Neumann (fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Szef klubu PO Sławomir Neumann spotkał się z wiceszefem klubu PSL Markiem Sawickim.

• Spotkanie dotyczyło m.in. samorządu oraz planowanego na 6 maja marszu, który ma być wyrazem sprzeciwu wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości.

• W środę (22 marca) PO ma spotkać się z przedstawicielami Nowoczesnej. 

• Po zakończeniu rozmów w gronie opozycji wniosek Platformy o odwołanie Rady Ministrów ma zostać złożony w Sejmie.

Szef klubu PO relacjonował dziennikarzom po spotkaniu z Sawickim, że dotyczyło ono m.in. samorządu oraz planowanego na 6 maja marszu, który ma być wyrazem sprzeciwu wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości. Mowa była także o wniosku Platformy o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, w którym PO zaproponowała swego lidera Grzegorza Schetynę jako kandydata na nowego premiera.

"Rozmawiamy o wyzwaniach związanych z samorządem (...) o tych najbliższych zagrożeniach dla samorządu proponowanych przez PiS, o wspólnej obronie samorządu przez Platformę, PSL i pozostałą część opozycji, ale także o marszu, który Platforma organizuje 6 maja, który ma być też elementem protestu przeciwko polityce PiS" - powiedział Neumann dziennikarzom.

Politycy PO i PSL rozmawiali także o projekcie dotyczącym zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa, które przygotowało Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia". Ludowcy proponują, by opozycja złożyła go w Sejmie jako swą wspólną inicjatywę.

Neumann zapowiedział, że w środę (22 marca) dojdzie do spotkania z przedstawicielami Nowoczesnej. "Od piątku ustalaliśmy termin na dzisiaj; wczoraj się okazało, że ten termin dzisiejszy nie pasuje Nowoczesnej - chcą się spotkać jutro. Nie widzimy problemu. Nie będziemy na to zwracać uwagi kiedy, spotkamy się" - zadeklarował szef klubu PO.

Po zakończeniu rozmów w gronie opozycji wniosek Platformy o odwołanie Rady Ministrów ma zostać złożony w Sejmie. Neumann powtórzył, że celem inicjatywy jest przede wszystkim "poważna i merytoryczna debata" na temat "stanu rządów w Polsce po 17 miesiącach od wyborów".

Jak mówił, Platforma chce, by "Polacy usłyszeli jak rząd PiS pracował w Brukseli, by utrącić kandydaturę Donalda Tuska, działając wbrew interesom Polski, wbrew polskiej racji stanu". "Żeby usłyszeli jakie są, w cudzysłowie, dokonania poszczególnych ministrów - ministra Macierewicza dewastującego polską armię, ministra Radziwiłła rozbijającego system ochrony zdrowia, minister Zalewskiej rozbijającej polską edukację, ministra Błaszczaka, który już zdążył rozbić BOR i kilka samochodów BOR-u" - powiedział polityk PO.

Marek Sawicki powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że "utwierdził Platformę, iż trzeba złożyć wniosek o wotum nieufności dla rządu PiS". "Jutro Platforma będzie kontynuowała rozmowy jeszcze z Nowoczesną. Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia ten wniosek ostatecznie zostanie złożony" - dodał wiceszef klubu PSL.

Pytany czy cały klub Stronnictwa poprze wniosek PO o wotum nieufności dla rządu, Sawicki odparł: "o tym będziemy rozmawiali jak będzie już wniosek i jak będzie posiedzenie klubu". "Ja na razie byłem w imieniu klubu, wysłuchałem racji Platformy Obywatelskiej. Rozmawialiśmy także o sprawach samorządu, więc będę to przedstawiał, relacjonował na klubie. Jaka będzie decyzja klubu - czas pokaże" - zaznaczył Sawicki.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera. Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • popsl 2017-03-22 00:38:34
  Spotkało się 2 panów przy kawie i już wszystko "uzgodnili" na "najwyższym szczeblu". Śmiechu warte.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA