REKLAMA

W sobotę wybór władz warszawskiej PO; Marcin Kierwiński kandydatem na szefa

  • Autor: PAP/JS
  • 16 grudnia 2016 15:24
W sobotę wybór władz warszawskiej PO; Marcin Kierwiński kandydatem na szefa Marcin Kierwiński fot. Wikipedia/CC BY-SA 2.0

• W sobotę (17 grudnia) zjazd warszawskiej PO wybierze nowe władze struktury.
• Wiele wskazuje na to, że jedynym pretendentem do funkcji przewodniczącego będzie poseł Marcin Kierwiński.
• Jego kandydaturę zgłosi obecny komisarz stołecznej PO Andrzej Halicki, który sam nie zamierza startować.

Niewykluczone, że podczas zjazdu powołana zostanie rada programowa, która opracuje ofertę stołecznej Platformy na wybory samorządowe w 2018 roku. W przyszłym roku znany powinien być również kandydat PO na prezydenta Warszawy.

Zjazd rozpocznie się o godz. 11. w jednym z warszawskich hoteli. Będzie otwarty dla mediów.

Wybór nowych władz stołecznej PO jest konieczny, ponieważ we wrześniu tego roku zarząd krajowy PO rozwiązał warszawskie struktury, którymi kierowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Głównym zadaniem wybranego wówczas komisarza Andrzeja Halickiego, szefa Platformy na Mazowszu, było przygotowanie zjazdu, który wskaże m.in. nowego lidera Platformy w Warszawie.

"W sobotę wybierzemy przewodniczącego i radę, następnie rada wyłoni zarząd" - powiedział Halicki. Polityk nie wykluczył, że nowo wybrana rada zbierze się jeszcze tego samego dnia i wskaże m.in. wiceprzewodniczących stołecznej Platformy. "Jeśli jednak dyskusja programowa będzie się przedłużać, to wówczas radę zwołamy pewnie dopiero na styczeń" - zaznaczył.

Halicki już wcześniej informował, że w roli pierwszego zastępcy szefa warszawskich struktur widziałby przewodniczącą Rady Warszawy Ewę Malinowską-Grupińską. Podczas zjazdu ma z kolei rekomendować kandydaturę Marcina Kierwińskiego na szefa PO w stolicy. Sam Kierwiński również deklarował w rozmowie chęć startu.

"Będę też rekomendował utworzenie rady programowej, której zadaniem byłoby wypracowanie całego zestawu działań na najbliższą dekadę" - powiedział Halicki. Radą programową miałaby również pokierować Ewa Malinowska-Grupińska.

Halicki przypomniał, że przed wyborami samorządowymi 2006 roku Platforma przygotowała dokument programowy, który określał wizję Warszawy na najbliższą dekadę. Wybory te wygrała wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Ta dekada z końcem listopada minęła i dziś czeka nas ułożenie podobnego zadania na kolejne lata" - dodał.

Kolejnym etapem przygotowań do wyborów samorządowych miałoby być wskazanie kandydata na prezydenta Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała bowiem, że nie będzie ubiegać się o kolejną, czwartą już kadencję na fotelu włodarza stolicy. W nieoficjalnych rozmowach politycy PO najczęściej wskazują na możliwość startu Halickiego i byłego wiceszefa MSZ Rafała Trzaskowskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA