REKLAMA

Walentynowicz: Arabski nie skorzystał z okazji, by dowieść niewinności

 • Autor: PAP/JS
 • 11 sierpnia 2016 11:13
Walentynowicz: Arabski nie skorzystał z okazji, by dowieść niewinności Piotr Walentynowicz, jeden z oskarżycieli prywatnych w procesie ws. organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. (fot. youtube.com)

Były szef kancelarii premiera Tomasz Arabski nie skorzystał z okazji, by dowieść swojej niewinności – uważa Piotr Walentynowicz, jeden z oskarżycieli prywatnych w procesie ws. organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

Arabski, oskarżony o niedopełnienie obowiązków, przed sądem nie przyznał się do winy, złożył krótkie oświadczenie i skorzystał z prawa do opuszczenia sądu.

Zdaniem Piotra Walentynowicza - wnuka Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej - postawa Arabskiego zaprzecza jego zapewnieniom, że to nie on organizował wizytę prezydenta Kaczyńskiego. - Jeśli jest niewinny, tak jak w swoim oświadczeniu powiedział, miał okazję tego dowieść, odpowiadając na pytania oskarżycieli. Skoro tego nie uczynił, pozostawił wielką furtkę na domysły w stylu wiarygodności jego oświadczenia" - powiedział Walentynowicz dziennikarzom w przerwie czwartkowej rozprawy.

Dodał, że Arabski "miał możliwość odpowiedzieć na pytania oskarżycieli i udowodnić przed sądem swoją niewinność, jednak nie skorzystał z tej możliwości, co podaje pod wielką wątpliwość jego oświadczenie".

Zdaniem Walentynowicza Arabski lekceważy sąd, rodziny i ofiary katastrofy smoleńskiej. - Okazał wiele ignorancji w tym wszystkim, wykazał brak szacunku dla stanowiska, które wówczas pełnił - uważa Walentynowicz.

Wytknął on Arabskiemu, że dopiero w czwartek stawił się przed sądem (był wzywany już na czerwcową rozprawę - red.). - Szkoda, że tak długo panu Arabskiemu zajęło dojście do tego, że od kiedy jego kolega Donald Tusk stracił władzę w kraju, nie jest już człowiekiem, który jest ponad prawem, tylko jest człowiekiem, który podlega prawu - powiedział Piotr Walentynowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Ines 2016-08-12 14:41:20
  Msciwi mali ludzie skonczcie z tym Smolenskiem bo sie juz nidobrze robi nie bylo zadnego zamachu katastrofa przez wasza.nidbalosc i wasze klotnie katolicy Bog was pokaral za wasz falsz politycy
 • Rebjot 2016-08-11 12:02:13
  Warto uświadomić panu Walentynowiczowi, że w normalnym systemie prawnym powinno się dowieść winy oskarżonego a nie oskarżony ma dowodzić swej niewinności. To się nazywa domniemaniem niewinności. Chyba, że obowiązuje u nas jakieś zwyczajowe prawo plemienne jak w plemionach germańskich za czasów Imperium Romanum. Tam obowiązywała zasada domniemania winy
 • Gnój 2016-08-11 11:55:32
  To wy musicie udowodnić winę Arabskiego a nie on niewinność. Coś soę panu Walentynowiczowi w główce pomieszało.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA