REKLAMA

Wałęsa o Wajdzie: Odszedł wielki patriota

  • Autor: PAP
  • 10 października 2016 10:55
Wałęsa o Wajdzie: Odszedł wielki patriota - Traktowałem go jako nauczyciela patriotyzmu - powiedział Wałęsa o Wajdzie. (fot.:facebook.com/lechwalesa)

- Odszedł człowiek wielki, wielki patriota, wielki Polak, wielki reżyser – powiedział o zmarłym w niedzielę (9 października) Andrzeju Wajdzie były prezydent Lech Wałęsa. - Traktowałem go jako nauczyciela patriotyzmu – podkreślił.

- Odszedł człowiek wielki, wielki patriota, wielki Polak, wielki reżyser - powiedział w Gdańsku dziennikarzom Wałęsa.

- Trzeba się cieszyć, że ludzie wreszcie docenili, wreszcie zauważyli wielkość Wajdy. A ja mogę dopowiedzieć: niedługo się spotkamy, spakowany jestem już - dodał b.prezydent.

Pytany, co by powiedział Wajdzie, gdyby się z nim spotkał, Wałęsa powiedział, że skierowałby do niego słowa: - Rób pan dalej, bo robisz pan dobrze. Nie słuchaj pan żadnych doradców, bo bez doradców to jest pan wielki, a doradcy pomieszają panu.

Wałęsa wspomniał, że miał się ostatnio spotkać z Wajdą, w czasie jego pobytu w Trójmieście. - No kurcze, to prawdopodobnie byłoby pożegnanie nasze - powiedział.

Jak zaznaczył, żałuje, iż do spotkania nie doszło, bo mogłyby paść "jakieś dobre zdania końcowe". - Tak sobie pomyślałem, no szkoda, no nie powiemy sobie nic - dodał b.prezydent.

Podkreślił, że, choć w dziedzinie filmowej jest mało obeznany, obejrzał wiele filmów Wajdy. - Traktowałem go jako nauczyciela patriotyzmu - powiedział Wałęsa.

Jak zauważył, Wajda "najbardziej wchodził w patriotyczne tematy". - Na nim się właściwie szkoliliśmy, stąd jest tak blisko nas - mówił b.prezydent.

Proszony o ocenę filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei", powiedział, że obraz ten "nie bardzo" mu się podobał. - Moje życie jest bardzo bogate: 73 lata, a on to zmieścił w dwie godziny - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA