REKLAMA

Wałęsa wróci do kraju w piątek po południu, wyląduje w Warszawie

  • Autor: bad/PAP
  • 26 lutego 2016 10:25
Wałęsa wróci do kraju w piątek po południu, wyląduje w Warszawie

Przebywający za granicą Lech Wałęsa wróci do kraju w piątek wczesnym popołudniem; samolot z b. prezydentem na pokładzie wyląduje w Warszawie - poinformowała PAP Anna Domińska, córka byłego prezydenta i zarazem dyrektor jego gdańskiego biura.

Lech Wałęsa przebywał w Stanach Zjednoczonych. Domińska poinformowała PAP, że b. prezydent wyląduje w Warszawie ok. godz. 13. "Nie będzie możliwości, by z nim porozmawiać, bo wsiada do samochodu i jedzie dalej" - podkreśliła. Jak dodała, w piątek Wałęsa będzie załatwiał "sprawy, które są do załatwienia w Warszawie, a potem jedzie do Gdańska".

Dodała, że nie są jej znane precyzyjniejsze informacje dotyczące lądowania samolotu z b. prezydentem na pokładzie ani szczegółowe plany Wałęsy na piątek, w tym te dotyczące powrotu do Gdańska. "Wszystko zależy od tego, jak sprawy w Warszawie się potoczą" - zaznaczyła.

W poniedziałek IPN udostępnił dziennikarzom i historykom część dokumentów zabezpieczonych w domu gen. Czesława Kiszczaka. Wśród nich znajdowała się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek" i datowane na 21 grudnia 1970 r. Są tam też doniesienia "Bolka" oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z nim. Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują lata 1970-1976. Według opinii eksperta archiwisty uczestniczącego w badaniu tych dokumentów są one autentyczne.

Wałęsa na swoim mikroblogu wielokrotnie podkreślał w ostatnich dniach, że nie współpracował z SB, nigdy na nikogo nie donosił, nie brał żadnych pieniędzy i nie dał się złamać. "Natomiast dałem się podejść na chwyt ze zgubą pieniędzy i kontrolą wydatków" - napisał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA