REKLAMA

Wałęsa zapowiada większą aktywność

  • Autor: GP/PAP
  • 14 czerwca 2017 12:15
Wałęsa zapowiada większą aktywność Lech Wałęsa jest uznawany na świecie jako symbol ruchu, który obalił w Europie komunizm. (fot.: MSZ RP/flickr.com/CC BY-ND 2.0)

Lech Wałęsa prosi, by przekazywać mu informacje o inicjatywach opozycyjnych. Były prezydent chce w nich brać czynny udział.

Były prezydent Lech Wałęsa w środę (14 czerwca) zdecydował się zadeklarować, że będzie mocniej obecny w życiu polityczno-społecznym. Nacisk w jego nadchodzącej aktywności ma być położony na spotkania i wiece o charakterze opozycyjnym.

Lech Wałęsa jest zdeklarowanym oponentem politycznym obecnej opcji rządzącej, czemu nie raz w ostatnich latach dawał wyraźny wyraz. W grudniu ubiegłego roku mówił w wywiadzie politycznym dla międzynarodowego periodyku "Politico":

- Dopóki mam siłę, nie chcę pozwolić na zniszczenie Polski. Kaczyński łamie zasady i konstytucję oraz prawa i zasady podziału władzy. Jest niebezpieczny i nieodpowiedzialny. To się źle skończy.

Środowiska związane z IPN w początku tego roku uderzyły w legendę lidera "Solidarności" publikując ekspertyzy z dokumentów znalezionych w domu zmarłego gen. PRL Czesława Kiszczaka. Wówczas prezes IPN mówił:

- Nie ma żadnej od dnia dzisiejszego wątpliwości nt. współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa (SB). Nawet jeśli nie ulega wątpliwości, że dla milionów Polaków w tym czasie (po roku 1980) Wałęsa był przywódcą walki o wolność, przywódcą Solidarności i laureatem pokojowej nagrody Nobla w 1983 roku.

Wałęsa konsekwentnie zaprzecza jakimkolwiek kontaktom z SB w czasie kiedy działał jako lider Solidarności, czy też kiedy wcześniej pracował jako szeregowy robotnik w latach 50. XX wieku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wróżka 2017-06-14 18:31:40
    O fajkowo może wreszcie skapnie te sto milionów z przed denominacji + odsetki za zwłokę !!!, Jakie to przykre całe moje życie do dziś jestem okłamywana w tym kraju !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA