REKLAMA

Warszawa: Kongres Młodzieży Polonijnej z udziałem marszałka Senatu

  • Autor: PAP/MN
  • 17 lipca 2016 10:22
Warszawa: Kongres Młodzieży Polonijnej z udziałem marszałka Senatu Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot. Sławomir Kaczorek/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

• Około 350 przedstawicieli duszpasterstwa z 20 państw weźmie udział w Kongresie Młodzieży Polonijnej w Warszawie.
• Na oficjalnym otwarciu kongresu w poniedziałek, 18 lipca, obecny będzie m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
• Kongres odbywa się tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Pierwszy światowy Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się w dniach 17-20 lipca; weźmie w nim udział ok. 350 osób, liderów duszpasterstwa młodzieży polonijnej. Do Warszawy przyjedzie młodzież m.in. z Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Węgier, Francji, Niemiec, Kazachstanu, Rosji, państw Azji Środkowej.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz mówił pod koniec czerwca, że termin kongresu został tak pomyślany, żeby spotkanie młodzieży polonijnej włączyć w Światowe Dni Młodzieży, zarówno na etapie diecezjalnym, jak i w samym Krakowie.

Oficjalne otwarcie Kongresu nastąpi w poniedziałek rano, weźmie w nim udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski - zapowiedziano na stronie internetowej izby.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA