REKLAMA

Wassermann: Po weekendzie decyzja ws. ewentualnego posiedzenia komisji śledczej

  • Autor: PAP/JS
  • 21 października 2016 19:46
Wassermann: Po weekendzie decyzja ws. ewentualnego posiedzenia komisji śledczej Szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) (fot. Youtube.com)

• Decyzja ws. ewentualnego posiedzenia komisji śledczej ds. Amber Gold, czego chcą posłowie PO i Nowoczesnej, zapadnie w przyszłym tygodniu - powiedziała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS).
• Jak dodała posłowie muszą doprecyzować, w jakim trybie wnioskują o zwołanie posiedzenia.

Witold Zembaczyński z Nowoczesnej oraz Krzysztof Brejza z PO złożyli do Wassermann wniosek o zwołania w najbliższy piątek posiedzenia komisji śledczej ds. Amber Gold, na którym minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński miałby wyjaśnić powody odmowy dostępu do informacji niejawnych posłowi Kukiz'15 Pawłowi Grabowskiemu, który w piątek zrezygnował z zasiadania w tej komisji.

"Nie wiem w jakim trybie posłowie PO i Nowoczesnej złożyli ten wniosek, w związku z powyższym dopiero, gdy to doprecyzują będę mogła odnieść się do wniosku" - powiedziała szefowa komisji. "Na razie nie mam podstaw do zwoływania posiedzenia komisji śledczej" - dodała Wassermann.

Zwróciła uwagę, że komisja śledcza ds. Amber Gold "ma jasno określony przedmiot pracy i nie może się zebrać w przedmiocie, którego życzyli sobie posłowie. Taki wniosek powinien zostać złożony do innej komisji, a nie komisji ds. Amber Gold, która jest specyficzną komisją powołaną do określonej sprawy" - stwierdziła.

"Decyzja ws. ewentualnego zwołania posiedzenia komisji śledczej zapadnie w przyszłym tygodniu" - zaznaczyła posłanka.

Podczas piątkowego głosowania w Sejmie większość posłów zdecydowała o zmianie składu osobowego komisji śledczej ds. Amber Gold. Przedstawiciela klubu Kukiz'15 Pawła Grabowskiego zastąpił inny poseł tego ugrupowania Tomasz Rzymkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2016-10-22 22:04:00
    Zagadka - kto pamięta po co wykonywano test Wassermana i jak należało potraktować tych co mieli dodatni odczyn. Dawniej mówiło się że "Wasserman się o nich pozytywnie wyraził".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA