REKLAMA

Wassermann: Związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste

  • Autor: PAP/JS
  • 24 stycznia 2017 20:14
Wassermann: Związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste Szefowa komisji śledczej ws. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS) (fot. youtubecom)

• Związki Donalda Tuska z sprawą Amber Gold są oczywiste - powiedziała szefowa komisji śledczej ws. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).
• Jak zaznaczyła, Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.

Wassermann była pytana w TVP Info, co sądzi o głosach, że komisja śledcza, którą ona kieruje, jest po to, by "zapolować na Donalda Tuska, żeby udowodnić jego winę, jego związek z tą sprawą".

"Związki Donalda Tuska z tą sprawą są oczywiste. Po pierwsze był premierem, a co za tym idzie był szefem państwa polskiego, czyli odpowiadał m.in. za urzędników, których opinia publiczna może oglądać na posiedzeniach komisji śledczej" - podkreśliła posłanka.

Odniosła się do przesłuchania przez komisję urzędników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. "Dzisiaj świadek mówił o tym, że o Amber Gold rozmawiali niemalże codziennie, bo on przekazywał informacje, prasówkę, nie trzeba było specjalnie szefa o tym informować. On miał na myśli, jakżeśmy dopytywali, jednego, drugiego szefa, jak i zastępcę" - mówiła Wassermann.

Według niej szef KNF to osoba, która "nie ma trudności w tym, żeby porozmawiać z premierem, jeżeli jest bardzo ważna sprawa". Tym bardziej - podkreśliła - "że z ustawy wynika, że premier jest zwierzchnikiem, bezpośrednim przełożonym zarówno KNF jak i UOKiK".

"W związku z powyższym, nie mogę wyjść z podziwu, dlaczego żaden z tych organów po prostu nie poprosił pan premiera o spotkanie, nie powiedział: +Panie premierze w państwie polskim rośnie potężna piramida i to jest nie tylko ogromny problem tych pojedynczych osób, które wpłacają pieniądze i mogą je stracić+" - podkreśliła Wassermann.

"Przecież w KNF wyraźnie się mówi na pewnym etapie o tym, że jeżeli ta firma (Amber Gold) upadnie, to może dojść do zachwiania rynku finansowego i może dojść do utraty reputacji przez szereg banków, które współpracują z KNF, a to już będzie naprawdę odczuwalne w skutkach" - dodała posłanka.

Według niej "jest pytanie, co spowodowało, że nikt nie zdecydował się na to, aby się tą wiedzą podzielić". "Co spowodowało, że ABW sama od siebie - abstrahując od tego, ile podmiotów ją powinno zawiadomić - ale sama od siebie w żaden sposób nie zadziała. A może zadziałała, tylko jeszcze tego nie odkryliśmy, i pytanie z kim się podzieliła swoją wiedzą" - podkreśliła Wassermann.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mirek 2017-01-25 17:42:20
    Tak samo jak związki sprawcze Jarosława Kaczyńskiego z katastrofą smoleńską są oczywiste. Nazwałbym to brotobójstwem pośrednim. Jarosław Kaczyński w 2007 roku jako Premier RP rozwalił przetarg na nowe samoloty VIP-owskie. Przez co jego brat a nasz Prezydent musiał latać starymi (jeszcze radzieckimi) konstrukcjami. I kolejne "przez co". Przez co przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Następnie Macierewiczowi kazał wymyślać teorie spiskowe aby tylko podejrzenia odsunąć od siebie i swojej partii. Następnie kandydował na urząd Prezydenta RP ze względu na "głód władzy" a nie jak kłamał w celu kontynuacji dzieła Lecha Kaczyńskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA