REKLAMA

Waszczykowski mocno: Protesty to próba obalenia władzy PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lipca 2017 09:45
Waszczykowski mocno: Protesty to próba obalenia władzy PiS Witold Waszczykowski kieruje polskim MSZ od początku kadencji i powstania rządu Beaty Szydło. (fot.:MSZ/twittr.com)

- Protesty przeciwników reformy sądownictwa to kolejna próbą obalenia władz - ocenił w poniedziałek (24 lipca) szef MSZ Witold Waszczykowski. Według niego, opozycja nie może zaakceptować tego, że PiS wygrało wybory.

Waszczykowski był pytany w TVP Info o trwające demonstracje przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości, które niektóre zagraniczne media, określiły mianem "rewolucji".

Szef MSZ, odnosząc się do tych doniesień stwierdził, że "żadnej rewolucji nie ma".

- Są oczywiście protesty, które są widowiskowe, ale nie tak olbrzymie jak pokazują to niektóre telewizje - zauważył minister.

Jego zdaniem, obecne protesty to "kolejna, po grudniu ubiegłego roku, próba obalenia władz".

- Kwestia sądów, reform takich czy innych, (...) to są tylko preteksty - ocenił szef MSZ. - Głównie chodzi o to, że opozycja nie zaakceptowała wyniku wyborów zarówno prezydenckich, jak i parlamentarnych w Polsce. Nie akceptuje tego rządu i tego kierunku rozwoju i reform w Polsce, i na tym polega problem - podkreślił.

Według Waszczykowskiego, za protestami stoją "potężne siły", które straciły pieniądze po tym, jak PiS doszło do władzy. - To są potężne siły, które ingerują w tej chwili w Polsce, aby odzyskać te pieniądze, a mogą to zrobić poprzez powrót do tego, aby było, jak było - oświadczył.

16 grudnia 2016 r. posłowie opozycji zablokowali mównicę w sali plenarnej Sejmu. Był to protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby oraz planowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • dyplomata 2017-07-26 11:39:55
    Waszczykowski jesteś wyjątkowo żałosną rurą pod każdym względem W głowie się nie mieści, że takie coś jest ministrem spraw zagranicznych. Twój władca trzyma cię chyba tylko po to żeby zepsuć stosunki zagraniczne ze wszystkimi państwami. W sprawach krajowych zachowujesz się tak samo jak słoń w składzie porcelany. WSTYD.
  • PiS Hańba Wstyd! 2017-07-24 10:23:17
    Bolszewia-żydowskiej PiS niszczy demokracje Państwo prawa której jest gwarantem Konstytucja RP, Suwerena Naród zjednoczyliście, nie zgarniecie władzy Sądowniczej która jest gwarantem NASZEJ WOLNOŚCI, podobnie jak chcieliście zawłaszczyć Warszawę 10.07.2017 odgradzając lud barierami i Psami z pałami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA