REKLAMA

Waszczykowski: Nie chcemy wyprowadzić Polski z UE

  • Autor: PAP/JS
  • 28 kwietnia 2016 08:32
Waszczykowski: Nie chcemy wyprowadzić Polski z UE (fot. facebook/Witold Waszczykowski)

- Nie mamy żadnej antyeuropejskiej retoryki, nie chcemy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej - twierdzi minister Witold Waszczykowski.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, pytany w TVN24 o słowa Grzegorza Schetyny, że PO wezwie do referendum ws. obecności Polski w UE, jeśli PiS będzie kontynuować swą antyeuropejska retorykę:

- Nie mamy żadnej antyeuropejskiej retoryki, nie chcemy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, to są wszystko jakieś dziwaczne zarzuty opozycji. Jesteśmy wiarygodnym członkiem UE, prowadzimy dyskusje, rozmowy, uczestniczymy we wszystkich spotkaniach, uczestniczymy w podejmowaniu decyzji europejskich nt. Turcji, na temat innych kwestii; pani premier uczestniczy we wszystkich szczytach europejskich, nie ma takiego problemu (...) Absolutnie nie ma planu przeprowadzania referendum (...) - powiedział.

Pytany o swoją przyszłość, mówił:

- Nie wybieram się ani do Strasburga ani do Brukseli. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla polityka jest pracować dla polskiego rządu, dla polskich interesów. Byłem od lat współtwórcą programu Prawa i Sprawiedliwości. Ten program PiS wygrał wybory i chcę go realizować wspólnie z panią premier Szydło, z panem Jarosławem Kaczyńskim i z wieloma innymi liderami PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-04-29 07:09:15
    Schetyna chyba powinien pójść do szpitala na konsultacje psychiatryczne, bo trzeba mu brać coś na uspokojenie, ale jeżeli POwcy mają wiele za ,,kołnierzami" to ich irracjonalne wymysły wynikają z lęków i strachu, a strach ma wielkie oczy i stąd te urojenia!?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA