REKLAMA

Waszczykowski: Nie zapraszałem Timmermansa ponownie do Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 18 kwietnia 2016 12:08
Waszczykowski: Nie zapraszałem Timmermansa ponownie do Polski Według Waszczykowskiego ostatnie informacje wskazują, że Juncker odwiedzi Polskę prawdopodobnie w maju (fot. facebook/Witold Waszczykowski)

• Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział, że wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie został zaproszony do złożenia ponownej wizyty w Polsce.
• Wizytę taką zapowiadał sam Timmermans i KE.

"Nie ma daty wizyty. Komisarz Timmermans nie został ponownie zaproszony do Polski" - powiedział Waszczykowski dziennikarzom w Luksemburgu, pytany o zapowiedzi wiceprzewodniczącego KE.

"Nie zapraszałem pana Timmermansa na konkretną wizytę do Polski. Zapraszany był pan (przewodniczący Komisji Jean-Claude) Juncker i oczekujemy realizacji tej wizyty" - dodał.

Według Waszczykowskiego ostatnie informacje wskazują, że Juncker odwiedzi Polskę prawdopodobnie w maju.

Timmermans był w Warszawie 5 kwietnia, aby przeprowadzić rozmowy w ramach rozpoczętej w styczniu przez KE procedury ochrony państwa prawa wobec Polski. Procedura związana jest z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Spotkał się on wówczas z przedstawicielami rządu oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim.

Po tych rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie, aby kontynuować dialog. Poinformował wówczas, że otrzymał zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy. Chce się też spotkać z organizacjami pozarządowymi oraz rzecznikiem praw obywatelskich.

Komisja Europejska nie potwierdziła dotąd, kiedy może dojść do ponownej wizyty Timmermansa w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA