REKLAMA

Waszczykowski o odwołaniu Greya: Nabraliście się na jakąś sensacyjną teoryjkę

  • Autor: PAP/AT
  • 01 grudnia 2016 11:35
Waszczykowski o odwołaniu Greya: Nabraliście się na jakąś sensacyjną teoryjkę Robert Grey będzie wykonywał inne obowiązki - powiedział minister (Witold Waszczykowski (fot.twitter.com)

• Za odwołaniem Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych "nic się nie kryje, nic za tym nie stoi" - zapewnił szef MSZ Witold Waszczykowski.
• Grey będzie wykonywał inne obowiązki - dodał.

"Przykro mi, że państwo nabraliście się na jakąś teoryjkę sensacyjną wymyśloną przez jednego z dziennikarzy, nic za tym się nie kryje, nic za tym, nie stoi, po prostu pan Grey będzie wykonywał inne obowiązki" - powiedział Waszczykowski dziennikarzom w Sejmie pytany o odwołanie Greya.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Jak tłumaczył, jest to związane ze zmianą organizacyjną w resorcie. "Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową" - dodał rzecznik rządu.

Wyborcza.pl, która pierwsza poinformowała o odwołaniu Greya, podała, że został on odwołany pilnie, gdyż zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany.

Sam Grey napisał w oświadczeniu, że nigdy nie był współpracownikiem żadnych służb specjalnych. "Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię" - napisał Grey w oświadczeniu.

MSZ w środowym komunikacie oświadczyło, że "odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ". "Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami" - zaznaczył resort. Jak dodano, ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany we wtorek 29 listopada. W MSZ Grey był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cyborg28 2016-12-01 15:32:50
    Za czasów panowania nad nami poprzedniego "Wielkiego Brata" każdy minister miał sowieckiego doradcę. Idea ta tak mocno zakorzeniła się w świadomości tych, "co som przy(wódce) narodu", że nic dziwnego, iż po zapanowania nad nami kolejnego "Wielkiego brata", aż przebierają nogami, aby też mieć jego doradców. Czy jest to wyraz mentalności niewolniczej? - na to pytanie może odpowiedzą psychologowie, a jeśli mieliby z tym trudności, to może poradzą sobie z tym zagadnieniem psychiatrzy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA