REKLAMA

Waszczykowski o Schetynie: Mam nadzieję na dobrą współpracę

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2015 13:00
Waszczykowski o Schetynie: Mam nadzieję na dobrą współpracę - Mam nadzieję na dobrą współpracę z komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna - powiedział Waszczykowski (Grzegorz Schetyna, fot.schetyna.pl)

- Jeśli chodzi o współpracę z sejmową komisją spraw zagranicznych, jestem pełen optymizmu - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

Waszczykowski wyraził nadzieję na dobrą współpracę w dziedzinie polskiej polityki zagranicznej nie tylko z prezydentem Andrzejem Dudą, ale też z sejmową komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna (PO).

"Mam doskonałe relacje z otoczeniem prezydenta i oczywiście z samym prezydentem Polski Andrzejem Dudą. I ta współpraca tutaj już się toczy" - zaznaczył szef MSZ.

"Również mam nadzieję na dobrą współpracę z komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna. Miałem okazję przez kilka lat współpracować z nim, kiedy był już wcześniej przewodniczącym tej komisji, a potem przez rok, kiedy był ministrem spraw zagranicznych. I nasza współpraca układała się w miarę dobrze. Oczywiście mamy odmienne spojrzenia na różne kwestie, dzielimy się z oczywistych względów. Ale mamy możliwość - po pierwsze rozmowy, argumentowania w sposób rzeczowy swoich racji i znajdowania pewnego wspólnego mianownika, tam gdzie to jest możliwe. Więc jeśli chodzi o współpracę z sejmową komisją spraw zagranicznych, jestem pełen optymizmu" - powiedział Waszczykowski.

Poinformował przy tym, że w styczniu, być może zaraz po Nowym Roku, przedstawi w Sejmie informację na temat założeń polityki zagranicznej, a w grudniu jest gotowy spotkać się z sejmową komisją spraw zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA