REKLAMA

Waszczykowski o wywiadzie Trumpa: Poczekajmy na nową administrację USA

  • Autor: PAP/JS
  • 16 stycznia 2017 18:15
Waszczykowski o wywiadzie Trumpa: Poczekajmy na nową administrację USA Waszczykowski na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli (fot. MSZ/twitter)

• Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski przyznał, że niektórzy w UE są zdziwieni wypowiedziami nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.
• Ocenił jednak, że z komentarzami o Trumpie należy poczekać na objęcie władzy przez nową administrację.

Według Waszczykowskiego na poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli niektórzy ministrowie spraw zagranicznych państw UE odnosili się do wywiadu, jakiego Trump udzielił niemieckiemu "Bildowi" i brytyjskiemu "Timesowi". Trump m.in. uznał NATO za "przestarzałe" i ocenił, że po Wielkiej Brytanii z UE wystąpią kolejne kraje.

"Były odniesienia w kilku wystąpieniach, podkreślające zdziwienie. Ale jednocześnie większość uznała, że należy poczekać do formalnej nominacji, do przejęcia władzy przez Amerykanów z nowej opcji politycznej i wtedy lepiej odnosić się do wypowiedzi, kiedy będą sprawowali urzędy. Dzisiaj ciągle jest to traktowane jako publicystyka niewiążąca" - powiedział Waszczykowski dziennikarzom po zakończeniu spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli.

Donald Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA w piątek 20 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA