REKLAMA

Waszczykowski odcina się od słów Kaczyńskiego, bo nie jest on członkiem rządu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 kwietnia 2016 16:03
Waszczykowski odcina się od słów Kaczyńskiego, bo nie jest on członkiem rządu Waszczykowski odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły w wywiadzie w "wSieci". (fot. MSZ/twitter)

• Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych spotkał się z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem.
• Na wspólnej konferencji prasowej Waszczykowski pytany był o stanowisko Jarosława Kaczyńskiego ws. demokracji w Niemczech.

- Naprawdę nie ma w Polsce żadnych problemów z demokracją, ale są z nią problemy w Niemczech. Powstają tam poważne prace dowodzące, że tamtejsza demokracja została właściwie zlikwidowana - mówił w wywiadzie dla tygodnika "wSieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Witold Waszczykowski na wspólnej konferencji z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem, który gościł we wtorek (19 kwietnia) w Polsce, pytany był, czy stanowisko Jarosława Kaczyńskiego jest zbieżne z rządowym.

 - Jest to wypowiedź jednego z liderów partyjnych, który aktualnie nie piastuje stanowiska rządowego, w związku z tym stanowisko rządowe w wywiadzie nie jest zawarte. Mógłbym się odnosić tylko do wypowiedzi kogoś z rządu, a jak na razie nikt z rządu takiego stanowiska nie prezentuje - powiedział szef MSZ.

Na konferencji prasowej, Waszczykowski odniósł się także do ponownej wizyty wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Polsce. Przypomniał, że nie występował z zaproszeniem do wiceszefa KE. Nie ma też potwierdzenia, by Timmermans przyjeżdżał do Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA