REKLAMA

Waszczykowski: Polska jest wiodącym kierunkiem inwestycyjnym w Europie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 września 2016 21:34
Waszczykowski: Polska jest wiodącym kierunkiem inwestycyjnym w Europie Minister Waszczykowski spotkał się też z przedstawicielami dużych firm amerykańskich Microsoft i Boeing i ich polskimi pracownikami. Był także gościem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Pacific Northwest. (fot. MSZ)

• Wzmocnienie stosunków gospodarczych i politycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi były głównymi tematami wizyty szef polskiej dyplomacji w Seattle.
• Minister Witold Waszczykowski rozmawiał o tym z amerykańskimi politykami, środowiskami biznesowymi i polonijnymi.

Na spotkaniu z burmistrzem Seattle Edem Murrayem minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że priorytety w stosunkach dwustronnych to bezpieczeństwo i gospodarka. - Polska jest orędownikiem obecności USA w Europie, która jest niezbędna dla utrzymania bezpieczeństwa - oświadczył szef MSZ, wyrażając również nadzieję na owocną kontynuację współpracy z kolejną administracją w Waszyngtonie po wyborach prezydenckich 8 listopada br.

Minister Waszczykowski spotkał się też z przedstawicielami dużych firm amerykańskich Microsoft i Boeing i ich polskimi pracownikami. Był także gościem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Pacific Northwest. Polonię i amerykańskich inwestorów zachęcał do inwestowania w polskie start-upy i firmy z branży wysokich technologii. - Polska jest wiodącym kierunkiem inwestycyjnym w Europie, z bardzo dobrze wykształconą, elastyczną i relatywnie młodą siłą roboczą o wysokiej etyce pracy  przekonywał minister. Podkreślił przy tym, że „stosunki polsko-amerykańskie są przykładem doskonałych relacji strategicznych, opartych o wspólne wartości i szacunek, a także ważnym komponentem stabilności europejskiej i transatlantyckiej”.

W trakcie spotkania ze środowiskiem polonijnym w Domu Polskim w Seattle szef MSZ zaznaczył, że utrzymywanie jak najbliższych więzi z Polonią amerykańską to niezmienny priorytet polskiej dyplomacji. - Zależy nam, aby Polonia była wpływową i dostrzeganą w przestrzeni publicznej grupą narodową w USA oraz aby współpraca gospodarcza pomiędzy Polską a USA rozwijana była przy wsparciu Polonii = powiedział szef MSZ. Minister Waszczykowski podkreślił równocześnie, że drugim ważnym celem współpracy z Polonią jest współpraca gospodarcza, szczególnie dobrze realizowana w Seattle, biznesowej stolicy Zachodniego Wybrzeża USA. - Jesteśmy dumni, że tak wielu polskich specjalistów pracuje w największych światowych koncernach, takich jak Boeing czy Microsoft, które mają swoje siedziby w stanie Waszyngton - powiedział minister Waszczykowski. ‎

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA